Sony The Last of US Part II’yi sızdıranlar hakkında açıklama yaptı!

The Last of US Part II ile ilgili sızıntıların sorumluları sonunda tespit edildi! Sony husus ile ilgili bir açıklama yaparak; The Last of US Part II sızıntılarını yapan şahısların Naughty Dog ve Sony ile bir ilgisi olmadığını söz etti.

Sony The Last of US Part II’yi sızdıranlar hakkında açıklama yaptı!

Konuya vâkıf olmayanlar için belirtelim; The Last of US Part II oyunu geçtiğimiz periyotlarda çalışanların fazla mesai yapması sonucu hastanelik olmasıyla gündeme gelmişti. Oyun çok geçmeden ise internet ortamına düşen kıymetli sahnelerinin sızıntısı ile manşetlerdeki yerini almıştı. Hal bu türlü olunca sızıntıları yapan şahısların Naughty Dog’un çalışma prensiplerinden mutlu olmayan çalışanları tarafından yayınlandığını sav edilmişti.

Ancak çok geçmeden Sony dün akşam saatlerinde yaptığı açıklama ile yaptığı son açıklamada The Last of US Part II’nin sızıntısından sorumlu olan bireylerin kimliğini tespit ettiklerini açıkladı. Sony yaptığı açıklamada The Last of US Part II sızıntılarını yapan şahısların Naughty Dog ve Sony ile bir alakası olmadığını tabir etti.

Sony, tüm bu açıklamaya ek olarak, soruşturma devam ettiği için bu bireylerin kimliklerini kamuoyu ile paylaşmalarının hakikat olmadığının da altını çizdi.

Sony‘nin,soruşturma sona erdiğinde yeni bir basın bildirisi yayınlayarak, sızıntıyı kimlerin gerçekleştirdiğini ve olayın perde ardını tam olarak açıklaması bekleniyor.

Sonuçta yedi yıldır oyun üzerinde gece gündüz çalışan geliştiricilerin ve yeni oyun için uzun vakittir heyecanla bekleyen oyuncuların heveslerinin bir gecede kırılması, katiyetle bir açıklamayı hak ediyor! Gelişmelerden siz kıymetli okuyucularımızı haberdar etmeye devam ediyor olacağız.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu