GoldenEye 007, Switch ve Xbox’a Geliyor

Geçtiğimiz yıl içerisinde duyurulmuş olan yenilenmiş GoldenEye 007 sürümü için resmi çıkış tarihi netlik kazandı. Bu hafta içerisinde, klasik oyunun yenilenmiş sürümü ile buluşacağız. Ayrıntılar haberimizde.

Rare tarafından 1995 yılında çıkmış olan tıpkı isimli sinemaya dayalı olarak geliştirilmiş olan GoldenEye 007, Nintendo yayıncığında Nintendo 64 için 1997 yılında satışa sunulmuştu. James Bond rolünde olduğumuz oyunda, bir hata örgütünün uydu silahını kullanmasını engellemeye çalışıyorduk.

Klasik oyun için geçtiğimiz yıl içerisinde HD Remaster sürümünün yayınlanacağı VentureBeat sitesinden Jeff Grubb tarafından sav edilmişti. Kendisi, birinci olarak Microsoft tarafından duyurulacağını ve bunun birkaç hafta içerisinde gerçekleşeceğini söylemişti. Argüman geçtiğimiz yılın Şubat ayında ortaya atılmış olsa da, beklenen duyuru Eylül ayı içerisinde yapılmıştı.

GoldenEye 007 Ne Vakit Çıkıyor?

Bugün yapılan yeni duyuru ile GoldenEye 007, 27 Ocak 2023 Cuma günü Switch, Xbox One ve Xbox Series için satışa sunulacak ve birinci günden de Game Pass servisi kullanıcılarının erişimine açık olacak.

Microsoft ve Nintendo tarafından evvelden açıklanmış ayrıntılar ile gelişmiş sürüm, çift analog çubuk ile uygunlaştırılmış denetim seçenekleri, 16:9 ekran boyutu ve azami 4K UHD ve muvaffakiyetim dayanağı ile gelecek. Ayrıyeten bölünmüş ekranda lokal çok oyunculu modunda da oynayabileceksiniz.

Eğer içeriğinde otuzdan fazla oyunun bulunduğu Rare Replay sahibiyseniz, ek bir fiyat ödemeden gelişmiş sürümü konsolunuza indirebilme hakkınız olacak.

Başa dön tuşu