Dead Island 2 için Resmi Çıkış Tarihi Verildi!

Sekiz yıllık bekleyişin akabinde, Dead Island 2 için resmi çıkış tarihi nihayet verildi. Hogwart Legacy ile Şubat ayı için Los Angeles biletinizi almayı unutmayın. Ayrıntılar haberimizde.

Bu yılın GamesCom fuarının açılış gecesi, akıbeti uzun vakittir merak edilen iki oyunun dönüşüne sahne olmuştu. Bir tanesi The Lords of the Fallen (eski ismiyle The Lord of the Fallen 2) iken, başkası ise Dead Island 2’ydi.

Dead Island 2 için Resmi Çıkış Tarihi Belirlendi!

E3 2014 fuarı sırasında duyurulan ikinci oyun, sonrasında birçok sefer geliştirici değiştirilen ve son olarak Dambuster Studio’da karar kılınan karanlık bir periyotta geçmişti. Geçtiğimiz haftalarda birçok heyecan verici gelişme ile karşımıza gelen oyun, en nihayetinde yine duyuruldu. Hatta artık bir çıkış tarihinin olduğunu da söyleyebiliriz. PC (Epic Games Store), PlayStation 4, PlayStation 5, Stadia, Xbox One ve Xbox Series için geliştirilmekte olan Dead Island 2, 3 Şubat 2023 tarihinde bizlerle olacak.

Daha evvelden değiştirildiği de söylenmiş olan oyunun öyküsü, en son olarak birinci duyuruda verilen ayrıntılar ile örtüşüyor. O denli ki, bu kere Los Angeles kentine gidiyoruz. Ölümcül bir virüs süratle yayılır iken halkı da zombilere dönüştürüyor. Ordunun çekilmesi sonrası kent karantinaya alınıyor ve biz de ısırılıp da enfeksiyon kaptıktan sonra bağışıklık kazanmanın ötesine geçmiş olan bir karakterin rolünde geçiyoruz. Bizim üzere bağışıklık kazanmanın ötesine geçmiş olan öteki birkaç afetzede ile hem uğraşa girişiyor hem de salgının gerisindeki gerçeği öğrenmeye çalışacağız.

İlk oyundan aşina olduğumuz oynanış mekaniklerinin ve mizah anlayışının korunduğu Dead Island 2 oyununda, ortalarından seçim yapabileceğimiz altı karakter içerecek. Varsayım edebileceğiniz üzere her birinin kendisine has kişiliği olacak. Yeteneklerini bütünüyle özelleştirebildiğiniz üzere, yeni sistem ile anlık olarak yetenek dağılımını yine yaparak farklı karakter yapıları da oluşturabileceksiniz.

Oyundaki düşmanlarımızın da fazlaca çeşitlilik göstereceği söylenmiş. O denli ki, kendisine has mutasyonu ve taarruzları olacak. Bununla birlikte, görünüm açısından yüzlerce farklı varyasyon olacakmış. Öteki bir deyişle, birebir zombi modeli ile birçok kere karşılaşmayacağız.

Son olarak, ilgi alımlı yan misyonlar bizleri bekleyecek iken, tekrar oynanabilirliğin de kelamı verilmiş. Birinci oyunda olduğu üzere Dead Island 2’yi de tercihen tek başınıza yahut üç arkadaşınız ile kooperatif olarak oynayabilmeniz mümkün olacak.

Başa dön tuşu