Konami eFootball için Arsenal ile Ortaklığını Uzattı

Konami eFootball için ünlü İngiliz futbol kulübü Arsenal ile mevcut iştirakini tekrar uzattığını müjdeledi. Duyurunun ayrıntıları ve her iki tarafın da yaptığı açıklamalar haberimizde.

Hatırlayacağınız üzere özellikle 2020 yılının FIFA ve PES oyunları için Electronic Arts ve Konami ortasında büyük bir kulüp mutabakatı yarışı vardı. Dünyanın önde gelen kulüpleri ile yapılan mutabakatlar ışığında, futbolcu takımı, stadyum, logolar ve kulüp ekipmanları, lisanslı olarak oyunlarda karşımıza çıkıyordu.

Japon oyun devi ile İngiliz futbol kulübü Arsenal ortasındaki mutabakat, aslında 2017 yılında imzalanmıştı. 2020 yılında atılan yeni imzalar ile 2022 yılına kadar uzatılmış iken, bugün yapılan yeni duyuru ile muahedenin tekrardan uzatıldığı resmiyet kazandı. Yapılan açıklamalar ise şöyle;

Konami eFootball için Arsenal ile İştirakini Tekrar Uzattı

Konami Digital Entertainment B.V. bugün Arsenal Futbol Kulübü ile olan iştirakini uzattığını açıkladı. Temmuz 2017’de başlayan bu partnerlik 2022-23 döneminden itibaren uzun vadeli bir iştirake evriliyor.

Bu mutabakatla Arsenal KONAMI’nin ünlü oyunu eFootball’daki temel klüplerden biri haline gelecek ve KONAMI’yi de Arsenal’in Resmi Futbol Görüntü Oyun Partneri olarak görmeye devam edeceğiz. Kulüp formaları ve Emirates Stadyumu, eFootball’da yerlerini alırken, tüm grubun 3D modellenmiş versiyonları da gerçek hayat ve sanal dünya ortasında eksiksiz bir köprü kuracak.

KONAMI ve eFootball markaları, stadyumdaki koltukların koltuk başlıklarında yer alacak. Ayrıyeten Arsenal, eFootball Championship Pro dahil eSpor oyunlarında yer almaya devam edecek.

Konami Digital Entertainment B.V.’nin Avrupa Lideri Naoki Morita şunları söyledi:

‘Böyle başarılı bir paydaşlığın uzatıldığını duyurmak bizler için çok heyecan verici. Arsenal dev bir kulüp ve son birkaç yıldır partner takımımızın temel taşlarından biri oldu. Çok sayıda ticari, imaj ve e-spor haklarını ve aktivasyonlarını içerecek uzun vadeli bir iştiraki garantilemek hem KONAMI hem de giderek büyümeye devam eden eFootball™ serisi için mükemmel bir fırsat ve biz de futbolu özgür kılmak için çalışıyoruz’.

Arsenal’in Baş Ticari Sorumlusu Juliet Slot ise fikirlerini şöyle tabir etti:

‘Konami’nin eFootball’u eşsiz bir futbol tecrübesi sunuyor. Ortaklığımızı genişletmekten ve taraftarlarımıza kendilerini gerçek bir Arsenal tecrübesine kaptırma fırsatı vermekten gurur duyuyoruz.

Arsenal ve Konami, taraftar etkileşiminin ön saflarında yer almayı hedefliyor. Ortak kıymetlerimizi temel alarak ve taraftarlarımıza kulüpleriyle irtibat kurmaları için daha fazla fırsat vererek iş birliğimizi güçlendirmek ve ortaklığımızı yeni bir seviyeye taşımak için birlikte çalışacağımız için heyecanlıyım.’

Başa dön tuşu