DayZ PS4’e geliyor!

Geliştirici Bohemia Interactive, DayZ PlayStation 4 versiyonunun 29 Mayıs’ta çıkış yapacağını duyurdu. Multiplayer battle royale oyunu şu anda Xbox One ve PC üzerinde ulaşılabilir durumda.

DayZ PS4’e geliyor!

Eski Sovyetler Birliği ülkesi Chernarus’ta yayılan bilinmeyen bir virüs nüfusun çoğunluğunu çıldırttı. Kaynaklar için verilen savaş yüzünden, hayatta kalanlar ortasında düşmanlık baş gösterdi ve insanlığın çöküşü başladı. Virüse bağışıklığı olan az bireyden biri olarak ne kadar müddet hayatta kalabilirsiniz?
 
DayZ, sunucudaki 60 oyuncudan her birinin tüm imkanları kullanarak olabildiğince uzun mühlet hayatta kalmaya çalıştığı acımasız, özgün, çevrimiçi bir açık dünya oyunudur. Yüzeysel ipuçları, yer işaretleri, oyun içi başlangıç eğitimi yahut yardım yok.

Oyunu kaydetme özelliği ve fazladan canlar olmadan her yanılgı vefat tehlikesi taşıyor. Şayet başarısız olursan her şeyi kaybedersin ve baştan başlarsın.

Bir sonraki köşenin ardında ne olduğunu asla bilemeyeceğin için DayZ’de gereç toplamak yahut açık dünyada gezmek hiçbir vakit inançlı hissettirmez. Oyuncularla yaşanan düşmanca etkileşimler yahut şiddetli bir havada uğraş etmek pek gerçekçi hislerin yaşandığı gergin anlara kolay kolay dönüşebilir.

Öte yandan, DayZ’de dost canlısı bir oyuncuyla tanışmak ömür uzunluğu sürecek bir arkadaşlığın başlangıcı olabilir. Seçimlerin ve kararların, öbür çok oyunculu oyunlardan eşsiz, büsbütün özgün ve sana özel bir oyun tecrübesi yaratıyor. Bu DayZ, bu senin öykün.

Başa dön tuşu