Company of Heroes 3 Çıkış Tarihi Gecikecek

Geliştiriciliği Relic Entertainment ve yayıncılığı da SEGA tarafından yapılan strateji oyunu, PC (Steam) için 2021 yılının Temmuz ayı içerisinde duyurulmuştu. Bu yılın Temmuz ayında da çıkış tarihini öğrendiğimiz oyun ile 17 Kasım 2022 tarihinde buluşmaya hazırlanıyorduk. Lakin yeni duyuru ile Company of Heroes 3 çıkış tarihi için biraz daha beklememiz gerektiği söylendi. Ayrıntılar haberimizde.

Essence Engine ile geliştirilen ve bizleri bir kere daha İkinci Dünya Savaşı devrine götürecek olan oyunda hem ana senaryo modu hem de çok oyunculu mod bulunacak. Kuzey Afrika ve İtalya’ya odaklanılan Akdeniz cephesini göreceğiz.

Company of Heroes 3 Çıkış Tarihi için Biraz Daha Bekleyeceğiz

Yakın bir vakit evvel serinin Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşım ile oyunun 23 Şubat 2023 tarihine kaydırıldığı duyuruldu.

Söylenene nazaran, Company of Heroes 3 oyununun biz oyuncuların ve stüdyonun kendi yüksek standartlarına uygun düzeyde olmadığına karar verilmiş. Ortadan kaldırılması gereken teknik yanlışlar, tamamlanması gereken cilalama basamağı ve gözden geçirilmesi gereken geri dönüşler varmış. Bunun sonucu olarak, çıkış tarihinin de üç ay kadar ileriye atılmasına karar verilmiş. Yaratılan fazladan müddet, bizlere daha yeterli bir Company of Heroes 3 tecrübesi sunmak için gerekli vakti sağlayacakmış.

Company of Heroes 3 Hakkında

Deniz, hava ve kara olmak üzere hem tanıdık hem yeni üniteler, hem de memleketler arası savaş kümeleri ile daha fazla oynanabilir taraf ile düşman tarafı bozguna uğratmaya çalışacağız. Amerika-Kanada Özel Hizmet Kuvvetler, İngiliz Milletler Topluluğu’ndan Gurkalar dahil her bir ordunun da kendisine has mekanikleri ve birlikleri olacak iken, Weasel, Nashorn, Chaffed Light Tank ve M3 Recovery Vehicle Half Track dahil çeşitli yeni araçlar, yeni silahlar ve yeni kabiliyetler ve eklenecek.

Orijinal oyunun oynanış sisteminin geliştirilecek olmasının yanı sıra, halihazırda serinin artı istikametleri ortasında gösterilen mekanikleri revizyondan geçirilecek ve üçüncü oyun ile bunların ortasına yenilerinin ekleneceği de belirtiliyor. Ayrıyeten eklenecek yeni özelliklerin ortasında da Dynamic Campaign Map (Dinamik Senaryo Haritası) olacakmış. Bu yeni özellik sayesinde, öykümüzü şekillendirebileceğiz. Seçimlerin işin içine gireceği sistemde, yapacağımız keşifler sırasında muhtaçlığı olanlara da yardım eli uzatabileceğiz.

Çok oyunculu mod tarafında ise Company of Heroes 3, en güzel tecrübenin sunulabilmesi için tasarlanan haritalar ile serinin en fazla harita yelpazesine sahip oyunu olacak. Bunların yanı sıra, ister tek başınıza isterseniz de arkadaşlarınızla birlikte bilgisayara karşı kooperatif olarak çaba edebileceğiniz modların yanı sıra, teke tek yahut dörde dört olmak üzere rekabete dayalı modlar da karşımıza çıkacak.

Geliştirilmiş yıkım mekanikleri, parçacık tesiri teknolojisi ile ateş, kum ve dumanın son derece gerçekçi görünmesinin yanı sıra, yeni animasyonlar, geliştirilmiş yapay zeka, DirectX 12 ve çoklu-çekirdek işlemci optimizasyonu ile görsel manada da kaliteli bir Company of Heroes 3 tecrübesi yaşayacağımız söyleniyor.

Başa dön tuşu