Ubisoft Skull and Bones Oyununu Yeniden Erteledi

Ubisoft Skull and Bones için yine bir erteleme kararı aldı. Geçtiğimiz yılın çeyreğindeki performans, Fransız yayıncı için hayal kırıklığı olmuş. Hususa ait ayrıntılar haberimizde.

Başlangıçta Assassin’s Creed IV: Black Flag için bir genişleme olarak planlanmışsa da sonradan bağımsız bir proje haline getirilen Skull and Bones, E3 2017 fuarında duyurulmuştu. Ne var ki oyun, karanlık bulutları ardında bırakıp da aydınlığa ulaşamadı. Uzun müddetli sessizliğin akabinde, sayısız sefer erteleme haberi ile gündeme geldi.

Ubisoft Skull and Bones Oyununu Bilinmeyen Bir Tarihe Bıraktı

Temmuz ayındaki Ubisoft Forward sırasında çıkış tarihi 8 Kasım 2022 olarak duyurulduysa da, Eylül ayı içerisinde 9 Mart 2023 tarihine kaydırıldığını öğrenmiştik. Skull and Bones çıkana kadar kaç kere ertelenir kestiremiyoruz, fakat yakın bir vakit evvel oyunun yine ertelendiği duyuruldu.

Fransız yayıncı, geride bıraktığımız son çeyreğe ait finansal raporunu yayınladı. Bu rapora bakılırsa, yakın gelecek için oluşturulan strateji de güncellenmiş. 2022 yılının son çeyreği, Ubisoft için evvelki yılların birebir devirlerine nazaran hareketlilik açısından daha durağan geçmiş. Son periyotta çıkan oyunların performans olarak beklentilerin altında kaldığı söyleniyor. Hal bu türlü olunca, gücün büyük bir kısmının mevcut markalara ve canlı servis oyunlarına kaydırılmasına karar verilmiş ve şimdi duyurulmamış üç proje de iptal edilmiş.

Üst Yönetici Yves Guillemot, “Son zamanlardaki performansımızdan ötürü net olarak hayal kırıklığına uğradık. Tüketicilerin harcamalarını etkileyen berbatlaşan ekonomik şartlar bağlamında, dal büyük markalara ve daimi canlı oyunlara hakikat kayar iken tezat market dinamikleri ile karşı karşıya kalıyoruz. Hem harika değerlendirmelere ve oyuncu geri dönüşlerine hem de argümanlı pazarlama planlarına karşın, Mario + Rabbids: Sparks of Hope’un 2022’nin son haftaları ve Ocak’ın başlarındaki düşük performansı bizi şaşırttı. Just Dance 2023 de düşük performans sergiledi.” yorumunda bulundu.

Son olarak, 9 Mart 2023 tarihinde çıkması beklenen Skull and Bones da 2024 finansal yılına kaydırılmış. Çıkışı öncesinde beta fazının gerçekleştirilmesi planı geçerliliğini korur iken, bu sayede oyunun daha fazla cilalana bileceğine ve genel tecrübenin daha istikrarlı hale getirileceğine inanılıyor.

Başa dön tuşu