Capcom Steam Oyunlarına Muazzam Boyutta Zam Yaptı!

Yeni gelişme ile Capcom Steam oyunlarına uçuk boyutlarda zam yaptı. Her ne kadar ortada şimdi fiyatı artmamış olan oyunlar olsa da, kısa müddette bir güncellemenin yaşanması bekleniyor. Ayrıntılar haberimizde.

Döviz kurundaki artış, ülkemizdeki her kesimi olduğu üzere oyun dalını de vurmuştu. Gerek dijital, gerekse de kutulu oyunlarda yaşanan artış ile fiyatlar için yaptığımız ‘çok pahalı’ ve ‘fahiş’ tanımlamalarının bile kimi vakit yetersiz kaldığı durumlar ile karşı karşıyayız.

Bildiğiniz üzere Steam mağazası, fiyatlandırma açısından bir müddet öncesine kadar kullanıcı dostu bir tablo sunuyordu. Ne var ki vakitle yaşanan sıçrayışlarıyla, bu tablonun yavaş yavaş değişmeye başladığını hepimizin bildiği acı bir gerçek ve listeye artık de Capcom dahil oldu. Başta Resident Evil serisi olmak üzere, Japon oyun devinin Steam mağazasında yer alan oyunlarında dudak uçuklatacak düzeyde fiyat artışları yaşandı.

Capcom Steam Oyun Fiyatlarını Uçurdu!

Buradan ulaşabileceğiniz yayıncı sayfasından da görebileceğiniz üzere, Resident Evil 0, Resident Evil, Resident Evil 5 ve Resident Evil 7: Biohazard oyunlarının aktüel fiyatlarının 202.50 TL olduğunu görebiliyoruz. Bu oyunların evvelki fiyatları, sırasıyla 40 TL ve 89 TL düzeyindeydi.

Resident Evil 2 ve Resident Evil 3 artık 403.50 TL fiyat etiketine sahip iken, Resident Evil 6 ise 298.50 TL oldu. 2019 çıkan oyun evvelden 179 TL, 2020 yılında çıkan oyun 259 TL ve dokuz yıllık altıncı oyun ise 85 TL idi.

Resident Evil serisinin dışında, DmC: Devil May Cry 298.50 TL (eski fiyatı 60 TL), birinci üç oyunun yer aldığı koleksiyon paketi 300 TL (eski fiyatı 89 TL) ve Mega Man X Legacy Collection ve Mega Man X Legacy Collection 2’nin farklı ayrı 202.50 TL (eski fiyatı 59.99 TL) olduğu görülebiliyor.

Elbette ortada fiyatı şimdilik artmayan oyunlar da var. Mesela Street Fighter 30th Anniversary Collection, Resident Evil 4 ve Monster Hunter: World üzere. Fakat bu oyunların da fiyatlarının kısa müddette uçmayı kuvvetle beklenen. Yani şu anda fiyatı ucuz olup da almayı istediğiniz Capcom oyunu varsa, bugünden tezi yok kütüphanenize ekleyin. Yoksa uzun bir müddet (hatta tahminen de hiç) alamayabilirsiniz.

Başa dön tuşu