Call of Duty koronavirüs kararı ile oyuncuları üzdü!

Activision Blizzard, koronavirüs salgını nedeni ile iki aylık Overwatch maçlarını iptal edeceğini duyurdu! Ayrıyeten tüm Call of Duty maçları yalnızca çevrim içi olarak gerçekleştirilecek.

Call of Duty koronavirüs kararı ile oyuncuları üzdü!

Dünya Sıhhat Örgütü tarafından pandemi ilan edilen koronavirüs salgını çabucak her bölümü etkileye devam ediyor. Doğal olarak oyun dalı de bu manada nasibini almış durumda. Oyun topluluğundan koronavirüs ile ilgili haberler tek tek gelmeye devam ediyor. Son olarak aksiyon ve nişancı oyunlarını sevenlerin ilgi gösterdiği dünyaca ünlü tanınan oyun Call of Duty de koronavirüsünden olumsuz etkilenenler kervanına katılmış durumda. Activision Blizzard, Avrupa’nın merkez haline geldiği koronavirüs salgını nedeni ile iki aylık Overwatch maçlarını iptal edeceğini duyurdu! Ayrıyeten tüm Call of Duty maçları yalnızca çevrim içi olarak gerçekleştirilecek.

Activision Blizzard, aslında Overwatch maçları‘nı koronavirüsten etkilenmeyen pak bölgelere kaydırarak bu sorunun üstesinden gelmeyi planlıyordu. Fakat koronavirüs salgınının Dünya Sıhhat Örgütü tarafından pandemi ilan edilmesinin akabinde Paris, Londra, Chicago üzere pek çok kentte yapılması planlanan Overwatch liginin Mart ve Nisan ayı maçlarının ertelenmesine karar verildi.

Gelecek periyot için Blizzard’ın nasıl bir maç takvimi izleyeceği şimdi muhakkak değil. Ayrıca Call of Duty ligi de koronavirüs salgını sebebi ile iptal edildi. 2020 yılında salonlarda yapılması planlanan tüm maçların sırf çevrim içi olarak gerçekleştirilmesine karar verildi. Maçların canlı yayın hakkı ise YouTube platformunda olacağı belirtildi. Bu karar her ne kadar oyuncuları üzse de, uzmanların kalabalık ortamlara girilmemesi gerektiğini tavsiye ettiği şu dönemde Activision Blizzard‘ın bu adımı epey mantıklı.

Başa dön tuşu