Yeni Assassin’s Creed Oyunları Gösterildi

COVID-19 salgını sonrasında sunumlarını bağımsız olarak gerçekleştirmeye başlayan yayıncılardan olan Ubisoft, Ubisoft Forward ile karşımıza çıkmaya başlamıştı. Yeni duyuruların yanı sıra, duyurulmuş olan oyunlar hakkında şimdiki haberler ile karşılaştığımız sunumların bir yenisi bugün prestijiyle gerçekleştirildi ve yeni Assassin’s Creed oyunları da Ubisoft Forward sırasında gösterildi.

Yeni Assassin’s Creed Oyunları Geliyor

Ubisoft Forward sırasında, Assassin’s Creed Showcase ismi altında ünlü serisi için farklı bir sunum gerçekleştirildi. Bu sunumda, konsollar, taşınabilir aygıtlar ve PC genelinde dört farklı oyun duyuruldu. Ayrıyeten uzun vakittir merakla yeni ayrıntılarını öğrenmeyi beklediğimiz Assassin’s Creed Mirage ve Assassin’s Creed Valhalla da göründü.

  • İlk Assassin’s Creed Mirage Fragmanı Yayınlandı

Serinin yeni oyunu Amazon Luna, PC (Epic Games Store ve Ubisoft Store), PlayStation 4, PlaySation 5, Xbox One ve Xbox Series için 2023 yılında çıkacak. Basim rolünde olacağımız öyküye nazaran, karşılıklar ve adalet peşinde koşan karakterimizin yazgısı Hidden Ones örgütünden Roshan ile kesişince değişecek ve bizim bildiğimiz usta ve çok istikametli bir suikastçı haline gelecek.

Orijinal Assassin’s Creed oyunundan esinlenilerek geliştirilen Mirage, bu vakte kadar olan en çeşitli silahlar ile kesintisiz parkur sistemini de sunacak. Senaryo boyunca Assassin ofislerine uğrayacak, değerli ipuçlarını toplayacak ve amaçlarımızı ortadan kaldırmaya çalışacağız.

Bağdat’ta geçecek olan yeni oyunda dört farklı bölge bulunacak iken, genel olarak kent kalabalık ve canlı olacak ve yapay zeka karakterler de her hareketimize tepki gösterecekler.

Halihazırda ön-sipariş ile satın alabildiğiniz oyunu çıkışından evvel alırsanız, Forty Thieves yan misyonu armağanınız olacak. Bunun yanı sıra, perakendeciye özel mükafatların olacağı da söyleniyor. Ne var ki bunlar için bir açıklama yapılmış değil.

Son olarak, standart sürümünün yanı sıra Deluxe ve Collector’s olmak üzere iki farklı sürümü de olacak. Deluxe, oyun içi Basim kıyafeti, kartal, binek hayvan ve Prince of Persia’dan esinlenme silah görünümleri bulunan Deluxe Pack ile gelecek. Koleksiyoncu sürümü ise Deluxe Pack haricinde, oyunun kesin tasarımı hayranlar tarafından seçilecek olan metal kutulu versiyonu, seçili oyun müziklerinin bulunduğu bir disk, Basim figürü ve broşu, Bağdat haritası, indirilebilir içerik ve dijital sanat kitabı ve müzik albümü ile gelecek.

  • Assassin’s Creed Project Red ve Project Hexe Duyuruldu

Yakın bir vakit evvel her iki oyun için de sızdırılan ayrıntılara nazaran, Project Red Quebec stüdyosu tarafından geliştiriliyor ve Japonya dolaylarında geçecek.

Project Hexe olarak nitelendirilen başka oyun ise Montreal stüdyosu tarafından geliştiriliyor. On altıncı yüzyılın Avrupa bölgesinde ve Kutsal Roma İmparatorluğu devrinin sonlarına gerçek olan bir vakitte geçecek iken cadı avlarını bahis alacak.

  • Mobil Aygıtlar için Çıkacak Olan Assassin’s Creed: Codename Jade Duyuruldu

Oldukça kısa bir fragman ile tanıtılan Assassin’s Creed: Codename Jade isimli bir taşınabilir oyunu, açık dünya oynanış sunacak olup bizi Çin dolaylarına götürecek. Uzun vakittir söylenti olarak varlığını sürdürecek olan oyunun resmiyete kavuşmuş olması da sevindirici diyebiliriz.

  • Assassin’s Creed: Codename Infinity Fragmanı Yayınlandı

Fransız yayıncı tarafından yapılan resmi açıklamaya nazaran Assassin’s Creed Infinity, esasen bir oyun olmayacak. O denli ki, farklı tecrübeleri ve oyuncuları bir ortaya getirecek olan bir genel merkez misyonu görecek.

Assassin’s Creed markasında Baş Üretimci Marc-Alexis Cote tarafından yönetilen projede Kıdemli Üretici pozisyonunda Ubisoft Montreal stüdyosundan Julien Laferriere, Jonathan Dumont ve Clint Hocking ise Yaratıcı Direktör koltuğunda oturuyorlar. Montreal ve Quebec takımları ise gözetmen rolünde bulunuyorlar.

Son olarak, Assassin’s Creed Valhalla da The Last Chapter ismi altında yeni bir indirilebilir içeriğe de kavuşacak. Verilen bilgilere nazaran Eivor, Ravensthrope halkı ile geçen vaktinin sonuna geldiğini anlayacak ve yeni maceralar için ailesi ve arkadaşları ile vedalaşacak. Bu elbette Odin’in anılarına da bir veda niteliği taşıyacak.

Başa dön tuşu