The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Tarihi Açıklandı

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom için çıkış tarihi, bugünün Nintendo Direct programı sırasında duyuruldu. Görünüşe nazaran 2023 yılı da oyunlar açısından bayağı hoş geçecek. Hem oyun ile ilgili ayrıntılar hem de çıkış tarihi bilgisi haberimizde.

Switch ve Wii U için geliştirilmiş olan The Legend of Zelda: Breath of the Wild, 2017 yılında satışa sunulmuştu. Öykü olarak birinci oyunda, yüz yıllık uykusundan uyanan ve hafıza kaybı yaşayan Link karakterinin denetimine geçiyoruz. Maksadımız ise hem anılarını geri kazanmak hem de Hyrule diyarını yok oluştan kurtarmaktı.

2022 yılı prestijiyle yirmi sekiz milyon kopyaya ulaşarak tüm vakitlerin en çok satan oyunları ortasına giren The Legend of Zelda: Breath of the Wild bu derece büyük bir muvaffakiyete imza atınca, E3 2019 fuarındaki Nintendo sunumu sırasında duyurulmuş olan sıradaki oyun için beklenti de haliyle bir üst düzeye çıktı.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Ne Vakit Çıkacak?

Her ne kadar tekrar Hyrule diyarında geçecek ve bir devam oyunu niteliğinde olacaksa da, sonradan belirtilene nazaran bir devam oyunu olmaktan fazla kendi bağımsız öyküsünü anlatacak. Bugünün Nintendo Direct yayını sırasında yapılan açıklamaya nazaran 12 Mayıs 2023 tarihinde Switch için özel olarak satışa sunulacak. Ayrıyeten yeni bir fragman da ekranımıza geldi.

Bir buçuk dakika civarı uzunluğu olan fragmanda, havada duran kara kesimlerini, Rune’lerin döndüğünü, karakterimizin geçitleri farklı hallerde kullanabildiğini ve daha birçok oynanış kısmını görebiliyoruz. Bununla birlikte, fragmanın giriş kısmında senaryo boyunca karşılaşacağımız canavarları ve biriyle el ele tutuşmuş olan bayan bir karakter de gözlerden kaçmıyor.

Başa dön tuşu