Black Myth: Wukong, Bu Yıla Yetişmeyecek

Son devirde Çinli geliştiricilerden ve yayıncılardan daha fazla oyun görür olduk. Buradan da anlayacağımız üzere, bölüme yaptıkları yatırım hiç olmadığı kadar fazla ve dikkat çeken oyunlar ile karşımıza çıkacaklarını da söyleyebiliriz. Black Myth: Wukong da bunlardan bir tanesi olacak. Ne var ki oyunun çıkışı için oldukça bir müddet beklememiz gerekecek. Ayrıntılar haberimizde.

Çin menşeli Game Science Studio tarafından hem geliştirilecek hem de yayınlanacak olan Black Myth: Wukong, 2020 yılı içerisinde duyurulmuştu. Çin edebiyatının en değerli klasiklerinden birisi olan Journey to the West’ten (Batıya Yolculuk) esinlenilen oyun, romanın karmaşık ve karanlık hali ile karşımıza çıkartılacak ve tıpkı vakitte üçlemenin de birincisi olacak. Bununla birlikte, üçlemedeki her bir oyunun farklı bir Çin öyküsü anlatacağı söylenmişti.

Oynanış mühletinin on beş saat olarak hedeflendiği Black Myth: Wukong, başlangıçta Unreal Engine 4 ile geliştiriliyor olsa da sonradan Unreal Engine 5 değişimi yaşanmıştı.

Black Myth: Wukong, Önümüzdeki Sene Satışa Sunulacak

Zaman içerisinde yeni fragmanlar ve oynanış görüntüleri ile karşımıza çıkmaya devam etmiş olan aksiyon-rol yapma oyunu için çıkış yılı olarak 2023 gösteriliyordu, ancak artık 2024 yılını beklemek durumunda kalacağız.

Çin Takvimi’ne nazaran, yeni yıl önümüzdeki hafta sonu geliyor ve bu sefer Tavşan Yılı olacak. Aksiyon-rol yapma oyunu için de kısa bir tavşan temalı sinema yayınlandı. İçeriğinde ise oyunun 2024 yılının yaz mevsiminde çıkacağına işaret edilmiş. Yani önümüzde yaklaşık bir buçuk yıllık bir vakit var. Elbette yeni bir erteleme haberiyle karşılaşmazsak.

Başa dön tuşu