Yeni PlayStation 5 Yazılım Güncellemesi Yayınlandı

Yeni PlayStation 5 yazılım güncellemesi, bugün prestijiyle yayınlandı. Birçok yeni özelliğin eklendiği 6.00 versiyonlu güncelleme ile ilgili ayrıntılar haberimizde. Bakalım mevcut jenerasyon konsol, hangi yeni özelliklere kavuşmuş?

Sony artık her bir sonraki yazılım güncellemesi öncesinde, bir kapalı beta testi düzenliyor. Bu teste iştirakte bulunan kullanıcılar, planlanan yeniliklerin bir kısmını evvelce deneme ve duruma nazaran geri dönüş yapma fırsatı buluyorlar. Temmuz ayının sonlarına 6.00 için başlayan testin akabinde, yeni yazılım güncellemesinin en son versiyonu bugün prestijiyle yayınlandı. 

Yeni PlayStation 5 Yazılım Güncellemesi Detayları

US PlayStation Blog üzerinden paylaşılan ayrıntılara nazaran, 1440p HDMI görüntü çıkışı özelliği, güncellemenin dikkat çeken yanlarından birisi olarak öne çıkıyor. Bu sayede, daha akıcı ve kaliteli içerikler ortaya koyabilmek mümkün olacak. 

Her ne kadar şu anda Birleşik Devletler ve Birleşik Krallık hesaplarında ve İngilizce olarak etkin olsa da, YouTube üzerinde Sesli Komut ile içerik araması yapabiliyorsunuz. Rastgele bir ekranda iken yahut oyun oynadığınız sırada, konsolunuza seslenip de YouTube üzerinden bakmayı istediğiniz içeriği bulmasını söylemeniz kâfi olacak. Sonrasında uygulama açılacak ve komutunuza ait sonuçlar listelenecek. 

PS Uzaktan Oynama seansını PS App üzerinden başlatabilmeniz de mümkün olacak. PS App oyun merkezi üzerinden “PS Uzaktan Oynama ile Oyna” simgesine basarak bu süreci uygulamaya koyabiliyorsunuz. Ne var ki bunun için PS App ile konsolunuzun birbirine bağlı olması ve konsolunuzu da düşük güç pozisyonuna almış olmanız gerekiyor. 

Bir başka dikkat çeken ayrıntı ise, PS App uygylaması üzerinden birebir partideki bir öteki oyuncuya ekran paylaşma talebinde bulunabilmek. Bu sayede, dışarıdayken bile arkadaşınızın o anda oynadığı oyunu canlı olarak izleyebileceksiniz.  

Son olarak, üç boyutlu ses ile stereo ses karşılaştırması, oyun listeleri oluşturmak, yeni arkadaşlarınızın profillerini daha kolay görüntüleyebilmek ve bir arkadaşınıza oynadığı oyunda yardımcı olabilmek için oyuna katılabilmek üzere daha diğer yeni özellikler de 6.00 güncellemesinin içeriğinde bulunuyor. 

Başa dön tuşu