BAFTA Oyun Ödülleri Sahiplerini Buldu: İşte Yılın En İyileri

2023 BAFTA Oyun Ödülleri dün sahiplerini buldu. En iyi oyun ödülü ise, herkesi şaşırtan bir şekilde Vampire Survivors’a gitti. Yapım, Elden Ring ve God of War: Ragnarok gibi oyunları geçerek bunu başardı.

Sinema ve televizyon dışında oyun konusunda da prestijli ödüller dağıtan BAFTA (Britanya Film ve Televizyon Sanatları Akademisi), bu yılki BAFTA Oyun Ödülleri’ni dün Londra’da gerçekleştirdi. Onlarca oyun, birçok farklı kategoriden ödüller için yarıştı.

Tabii en çok merak edilen kategorilerden biri de “En İyi Oyun” ödülüydü. Büyük ödülün kazananı herkesi şaşırtan bir yapım oldu. Son zamanların popüler indie oyunu Vampire Survivors, Elden Rings ve God of War: Ragnarök gibi dişli rakiplerini geçerek büyük ödülü almayı başardı.

Vampire Survivors, En İyi Oyun ödülüne ek olarak En İyi Oyun Tasarımı ödülünü de kazandı

Poncle tarafından geliştirilen oyunun kazandığı ödüller bununla da sınırlı kalmadı. 2022 yılının sonlarına doğru piyasaya sürülen yapım, “En İyi Oyun Tasarımı” kategorisinde de ödüle layık görüldü. Burada da Elden Ring, God of War: Ragnarök ve Horizon Forbidden West gibi yapımları geride bırakmayı başardı.

Başa dön tuşu