Hogwarts Legacy Büyücülük Okulları Tanıtıldı

Yayınlanan yeni fragman ile Hogwarts Legacy büyücülük okulları tanıtıldı. Gryffindor, Hufflepuff, Ravenclaw ve Slytherin okullarının ekranımıza geldiği fragmanı kaçırmayın. Ayrıntılar haberimizde.

Resmi duyuru ile esasen bu yıl çıkmasını beklediğimiz Hogwarts Legacy, çıkış tarihinin 10 Şubat 2023 olarak açıklanması sonucunda önümüzdeki yıla ertelenenler kervanına katılmıştı. PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series için Avalanche Software tarafından geliştirilen oyun, Warner Bros. Interactive Entertainment bünyesindeki Portkey Games tarafından yayınlanacak.

Hogwarts Legacy Büyücülük Okulları Detaylandırıldı

Her ne kadar şu an için ülkemizde ön-sipariş ile alınamıyor olsa da, resmi açıklama ile yakın bir vakitte bu sorunun çözüleceği söylenen Hogwarts Legacy için tanıtımlar devam ediyor. Back To Hogwarts aktifliği kapsamında yayınlanan son fragman ile dört büyücülük okulu gösterildi.

Sizin de dikkat edeceğiniz üzere Gryffindor, Hufflepuff, Ravenclaw ve Slytherin olmak üzere dört okul, farklılık gösteren büyülü girişleri ile ayrıntılı olarak ekranımıza geliyor. Ne var ki bu yalnızca görsellik olarak değil de süslemeler, duvar halıları ve dekorasyonlar dahilinde ve hepsi de her bir odayı eşsiz bir formda temsil ediyor. Esasen Harry Potter sinemalarının hayranıysanız, mümkün olabildiğince asıllarına bağlı kalındığı dikkatinizi çekmiştir.

Odaların gösterimlerinin yanı sıra, oynanış kısmına da yer verilmiş. Topluluk Yöneticisi Chandler Wood da anlatımları ile kale ve Hogsmeade Köyü, Yasak Orman ve Kara Göl dahil civarda dolaşmamıza müsaade verilecek olan kısımların ne derece geniş ve araştırılabilir olduğu konusunda açıklamalarda bulunuyor. Bu bağlamda, kale harabelerinin de oyunun bir kesiminin olacağı onaylandı.

Videoda dikkat çeken bir öteki ayrıntı ise, WB Games ile Harry Potter Fan Club hesaplarınızı birbirine bağlamanız durumunda kimi oyun içi ödülleriniz olacağıydı. Mesela kendi sihirli değneğimiz olacakmış. Bunun için de öncelikle sitedeki kişilik testini tamamlamanız gerekecekmiş. Ayrıyeten tanıtım görüntüsünde görülen mesken temalı cübbeler de armağanların ortasında bulunuyormuş.

Başa dön tuşu