Back 4 Blood İçin İçerik Desteği Kesiliyor

Yapılan resmi açıklama ile yaklaşık iki yıl önce satışa sunulmuş olan Back 4 Blood için içerik desteği kesiliyor. Peki bu ne anlama gelecek? Detaylar haberimizde sizi bekliyor.


İlginizi Çekebilir: Marvel’s Avengers İçin Yolun Sonu Göründü


Turtle Rock Studios tarafından geliştirilen ve Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından yayınlanan Back 4 Blood, 2021 yılının Ekim ayında satışa sunulmuştu. Left 4 Dead serisinin ruhani devamı niteliğinde olan hayatta kalma aksiyon oyunu, ünlü seriden aşina olduğumuz takım çalışmasının önemi, dinamik olarak mekan değişikliği ve yapay zeka sistemi dahil kilit oynanış mekaniklerini de içeriyor.

Zaman içerisinde yeni silahlar, karakterler, görünümler ve fazlasının eklendiği Tunnels of Terror, Children of the Worm ve River of Blood genişleme paketleri dahilinde yoğun bir içerik desteği sunulmuştu. Ne var ki, her şeyin bir sonu olduğu gibi Back 4 Blood için de yolun sonu geliyor.

Xq7nENjZE8v6tDRvEPWYED-1200-80

Back 4 Blood İçin İçerik Desteği Sona Eriyor

Turtle Rock Studios, resmi site üzerinden yaptığı açıklama ile oyunun geliştirilmesinin durdurulduğu duyuruldu. Ne var ki bu oyuna olan desteğin bütünüyle sonu olacağı anlamına gelmiyor. Stüdyo desteğini sürdürmeye devam edecek ve sunucuları da kapatmayacak, ama mevcut iş gücünden dolayı ağırlığı yeni oyuna vereceklermiş.

“Turtle Rock Studios, AAA oyunlar yapan bir stüdyoya göre epey küçük. Başka bir oyun üzerinde çalışırken Back 4 Blood üzerinde çalışmaya da devam etmek için yeteri kadar çalışanımız yok. Evet, başka bir oyun! Bu göz önünde bulundurulduğunda, laboratuvara geri dönmenin ve sıradaki büyük oyunumuz için çalışmanın zamanı geldi.”

Yukarıda da aktardığımız gibi, Back 4 Blood için hata çözümlemeleri ve iyileştirmelerin yapılacağı güncellemeler yayınlanmaya ve sunucular aktif tutulmaya devam edilecek. Ancak artık genişleme paketi gibi yeni içerikler yayınlanmayacak.

 

Başa dön tuşu