The Last of Us dizisi geliyor!

PlayStation 3’ün son periyodunda satışa sunulan The Last of Us gerek öyküsü, gerek dinamikleri, gerekse de oynanışıyla oyun dünyasına damga vurmayı başarmıştı. Önümüzdeki günlerde devam oyunu ile bu sefer de PlayStation 4’te taşları yerinden oynatacak olan The Last of Us, artık de dizi olarak karşımıza çıkacak.

The Last of Us dizisi geliyor!

Hatırlanacağı üzere Sony Pictures, 2014 yılında The Last of Us filmi için birinci çalışmaların başladığını açıklamıştı. Ama ortadan geçen 5 yılda değerli bir yol kat edilemeyince sinema çalışmalarının iptal edildiği duyuruldu.

Neyse ki HBO’dan gelen haber sineması bekleyenlerin yüreğine su serpti. ABD’nin önde gelen kanal kümesi HBO’nun resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımla The Last of Us dizisi resmen duyuruldu.

Dizinin yapımcılığına ise Chernobyl dizisi ile muazzam bir işe imza atan Craig Mazin ve Naughty Dog’un kıymetli isimlerinden Neil Druckmann getirildi. İki isim dizinin senaryosunu birlikte kaleme alacaklar.

Konu hakkında bir açıklamada bulunan Sony Pictures Television Eş Lideri Chris Parnell The Last of Us’ın başlangıç olduğunu ve ileride daha çok oyun karakterini dizi ekranlarında göreceğimizi söyledi.

Gerçekten de Sony’nin dizi karakteri olabilecek pek çok oyun figürü bulunuyor. Muhtemelen bunların başında da Kratos geliyor diyebiliriz.

Başa dön tuşu