Alone in the Dark Resmen Duyuruldu!

Uzun vakittir sesi solu çıkmayan efsane seri, Alone in the Dark ile geri dönüş yapacak. PC ve yeni jenerasyon konsollar için geliştirilen ve 2023 yılında satışa sunulması beklenen oyun ile ilgili birinci resmi ayrıntılar haberimizde.

Hatırlayacağınız üzere bugün, erken saatlerde Fransız perakendeci Smartoys tarafından sızdırılan imajlar ile yeni Alone in the Dark oyunu ortaya çıkmıştı. Hatta yalnızca imgeler değil, birtakım ayrıntılardan da Aesthetic Gamer tarafından yapılan Twitter paylaşımı ile haberdar olmuştuk. 

Geçtiğimiz saatlerde başlayan bir öbür THQ Nordic sunumunda da oyunun resmi duyurusu, yayınlanan enfes bir fragman ile gerçekleştirildi. 

Alone in the Dark, Özgün Bir Kıssa Anlatacak

2019 yılından bu yana PC, PlayStation 5 ve Xbox Series için geliştirilen ve bir yine yorumlama olacak oyun, belirtildiği üzere şimdi alfa etabında. Bizi tekrar Derceto konağına götürecek olan oyunun öyküsü, kaybolan amcasını aramak için yola çıkan Emily Hartwood ve bunun için yardımına başvurduğu özel araştırmacı Edward Carnby’nin etrafında dönecek.  

Derceto konağa varan ikili, çok geçmeden tuhaf sakinler, kabus dolu dünyalara açılan geçitler ve tehlikeli yaratıklar ile yüz yüze gelecekler ve kendilerini bir şeytanın ve destekçilerinin yükselişte olduğu bir entrikanın ortasında bulacaklar. 

Oynanış olarak öykünün, çatışmanın bulmacanın ve araştırmanın olduğu klasik bir endişe tecrübesi sunacak olan oyun her ne kadar Amnesia ve SOMA muharriri Mikael Hedberg tarafından kaleme alınmış özgün bir kıssa sunacak olsa da, orjinal üçlemeden aşina olduğumuz karakterleri ve yerleri da geri getirecek. Hem Edward hem de Emily olarak oynayacak ve farklı yerler ve orta sahneler ile gizleri farklı perspektiflerden görebileceğiz.  

Şimdilik çıkış tarihi muhakkak olmayan oyun için yayınlanmış olan duyuru fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz. 

Başa dön tuşu