ASUS, yeni oyun bilgisayarlarını CES 2020’de duyurdu

Özellikle AMD ile geliştirdiği işbirliği sayesinde son kuşak Intel işlemcilerin yanı sıra son jenerasyon Ryzen işlemciler de bu yeni seride son kullanıcının beğenisine sunulacak. Güçlü işlemcileri ile yeni FA506/706 modellerinin bugüne TUF gaming serisinde yer alan en üst seviye performansı sunacağı belirtildi

ASUS, TUF oyun bilgisayarlarını CES 2020’de duyurdu

TUF gaming serisinde dayanıklılık ile yüksek performansı buluşturduklarını söyleyen ASUS yetkilileri, şu tabirleri kullandı; “ TUF Gaming dizüstü bilgisayarların en yeni modeli olan FA506/706 ile AMD Ryzen 4000 Serisini yahut 10.Nesil Intel® işlemcileri birinci sınıf grafikler olan NVIDIA Turing tabanlı GPU’larla ve ekran seçenekleriyle birleştiriyor. 144Hz’e kadar yenileme suratı ve daha uygun pil ömrü, bu sağlam kasanın öne çıkan özelliklerini oluşturuyor.”

Özellikle yeni kuşak AMD Ryzen Taşınabilir İşlemcilerin son kullanıcı tarafında epey merak uyandırdığını söyleyen marka, bu yeni kuşak Ryzen işlemcilerin taşınabilir aygıtlara daha fazla çekirdek getirdiğini aktardı ve şu ayrıntılara yer verdi;
“Yeni AMD “Zen 2” çekirdek mimarisi artık yeni bir AMD Ryzen ™ 4000 Serisi Taşınabilir İşlemci serisinde dizüstü bilgisayarlara geliyor. TUF Gaming A15 ve A17, 8 çekirdekli ve 16 iş parçacıklı en son AMD Ryzen ™ 4000 Serisi Taşınabilir İşlemcilere kadar seçenekler sunuyor. En üstteki çip, evvelki kuşağa kıyasla güç verimliliğini iki katına çıkararak, kullanıcıların yalnızca oyun oynamaktan çok daha fazlasını yapmalarına müsaade veriyor. TUF Gaming A15 ve A17, serisinde en öne çıkan donanım farklarından birisi de RAM seçenekleri. Bu yeni seri DDR4-3200 RAM performansı ile güçlü işlemcilerin tam performansta kullanılmasına imkan sağlıyor.”

ASUS, ayrıyeten yeni TUF Gaming dizüstü bilgisayarlarında pil müddetine ve çok sayıda aygıtın bağlı olduğu ortamlarda şahsî bilgisayarlar için en süratli kablosuz temas suratlarını sunan Gigabit Intel Wi-Fi 6 teknolojisine vurgu yaptı.
TUF Gaming A15 ve A17 bilgisayarlarının içindeki verimli AMD ve NVIDIA donanımının birleşimi sayesinde 8 saate kadar web gezintisi ve 12 saate kadar görüntü oynatma ile uzun müddetli batarya ömrü sağladığı aktarıldı.

Son kuşak Intel ve AMD işlemcilerin yanı sıra en son çıkan NVIDIA RTX serisi ekran kartlarının uyumlu çalışması sayesinde uzun bil ömrünü ve yüksek donanımı uygun fiyatta ve bir çok farklı testen geçen sağlam bir kasada buluşturduğunu aktaran ASUS yetkilileri, bu yeni jenerasyon fiyat performans serisinin yakın vakitte Türkiye’de satışta olacağını duyurdu.

Başa dön tuşu