Yeni Half Life oyunu için 3 yeni oynanış videosu!

Efsane oyunun Half-Life: Alyx versiyonu ile geri dönmesine birkaç hafta vakit kala, oyuna ilişkin yeni bir oynanış görüntüsü daha yayınlandı.

Yeni Half Life oyunu için 3 yeni oynanış videosu!

Oyuncular tarafından tartışmasız en güzel oyunları ortasında gösterilen Valve imali Half Life, uzun bir vakit sonra sonra Half Life Alyx geri döndü. Milyonlarca oyuncunun büyük bir heyecanla beklediği VR cinsindeki oyun “Half Life: Alyx oynanış videosu” ismi altında internet üzerinden yayınlandı. Oyunun konusu Half-Life ile Half-Life 2 ortasındaki bir vakitte geçiyor ve karakter olarak Alyx Vance rolünde olacaksınız.

Oyunun konusunu ayrıntılı olarak bahsedecek olursak, Combine olarak bilinen yaratık çeşidinin, Black Mesa hadisesi sonrasında dünya üzerinde sağladığı hakimiyeti güçlendirmiş olduğunu görmekteyiz. Ana karakterimiz Alyx Vance ise babası ile son savunmalarını yapmak için çalışmalarını sürdürebileceği ve bu savaşı verebileceği bir örgüt kurmuştur. Combine yaratık ırkına karşı verilen bu savaşta Alyx Vance ve Dr. Eli Vance de laboratuvarlarında yaptıkları araştırmalar ile hayati değeri olan silahlar üretmek için çalışıyorlar.

23 Mart’ta Valve Index VR platformu için çıkış yapacak olan Half-Life: Alyx oyununa ilişkin görüntülerde, Alyx’in oyunda karşılaşacağı düşmanlardan tutun, oyunun yerlerine, geliştirebileceğimiz silahlara ve ışınlanma özelliğine kadar birçok ayrıntı karşımıza çıkıyor. Oyunda yer alan ışınlanma özelliği ile oyuncular görüş alanlardaki bir yeri seçerek süratlice o noktaya geçebilecekler.

Half-Life: Alyx asgarî sistem gereksinimleri

  • İşlemci: Intel Core i5-7500 veya Ryzen 5 1600
  • RAM: 12 GB
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 yahut AMD RX 580
  • İşletim Sistemi: Windows 10

Başa dön tuşu