Sony’nin Mobil Oyun Planları İfşa Oldu

Sony’nin mobil oyun bölümü ile ilgili dikkat çeken gelişmeler yaşandı. Firmanın iş ilanları, Sony’nin mobil oyun dünyasında neyi hayal ettiğini gözler önüne serdi.

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, birkaç yıldır mobil oyun sektörüne de ilgi duyuyor. Hatta bu konuda atılan bazı somut adımlar da oldu. Hatırlayanlar olacaktır; PlayStation Studios Başkanı Hermen Hulst, geçtiğimiz yıl konuyla ilgili bir açıklama yaptı ve PlayStation oyunlarının mobile gelebileceğini söyledi. İşte şimdi bununla ilgili yeni gelişmeler yaşandı.

Şirketin mobil oyun birimi için hem Linkedln hem de diğer platformlardaki iş ilanları araştırıldı. Yapılan araştırmalar, markanın mobil oyun sektörü için tahmin edilenden daha fazlasını planladığını ortaya koyuyor. Gelin hep birlikte, Sony’nin mobil oyun planlarının neler olduğuna bakalım.

Hem orijinal hem de üçüncü taraf geliştiricilerin oyunlarını içerecek

Sony

Sony’nin aktif ve pasif olan 17 iş ilanını tek tek inceleyen The Verge, Sony’nin mobil oyun dünyası için oldukça sistematik çalıştığını açıkladı. Zira firma, yaptığı ve yapmak istediği işe alımlarda hangi oyunların mobile daha uygun olduğunu ve hangi PlayStation oyununun mobilde beklenen etkiyi yaratabileceğini ölçecek ekip kurmaya çalışıyor. Üstelik bu ekibin hem Sony’nin kendi firmaları hem de üçüncü taraf geliştirme stüdyoları ile iletişim halinde olacağı belirtiliyor. Buradan, sadece PlayStation oyunlarının değil, üçüncü taraf oyunların da mobil için uyarlanacağını anlıyoruz.

Sony’nin Yeni Bir Taşınabilir PlayStation Konsolu Üzerinde Çalıştığı Ortaya Çıktı: İşte İlk Detaylar

Sony’nin çoktan işe aldığı isimler de dikkat çekici. Örneğin bir dönemler Apple Arcade içeriklerinden sorumlu olan Nicola Sebastiani, Sony’nin mobil oyun bölümünün bir numarası. Ayrıca, dünyanın en büyük mobil oyun şirketlerinden Zynga‘nın üst düzey yöneticiliğini yapan Olivier Courtemanche, artık Sony için çalışıyor. Courtemanche, hemen Nicola Sebastiani’nin altında yer alıyor. Geçmişte Samsung‘un oyun odaklı iş birliklerini gerçekleştiren Justin Kubiak, şimdi bu işi Sony için yapacak. İşte tüm bunları bir araya getirdiğimizde, Sony’nin mobil oyun dünyasını çok ciddiye aldığını ve işinin hakkını vermeye çalışacağını gözler önüne seriyor.

Kaynak :
https://www.theverge.com/2023/4/12/23680947/sony-playstation-studios-mobile-team-internal-external-studios-f2p

Başa dön tuşu