Assassin’s Creed Jade Oynanış Videosu Sızdırıldı

Assassin’s Creed Jade oynanış görüntüsü ortaya çıktı. Taşınabilir aygıtlar için geliştirilmekte olan oyunun neye benzediğini, haberimizin içeriğindeki görüntüde görebilirsiniz.

Eylül ayı içerisinde gerçekleştirilen Ubisoft Forward sırasında, birden fazla Assassin’s Creed oyunu duyurulmuştu. Bunların bizi Çin topraklarına götürecek olan Jade de yer alıyor. Her ne kadar bizi Asya ülkesine götürecek bir Assassin’s Creed duyurusu heyecanlandırmış olsa da, oyunun PC ve konsollar için yerine taşınabilir aygıtlar için geliştiriliyor olması bir oldukça üzdü diyebiliriz. Daha sonradan öbür platformlara da uyarlanır mı bilinmez, lakin şu an için Android ve iOS tabanlı cihazlar için beklediğimiz bir seri oyunu yolda.

Sızdırılan Assassin’s Creed Jade Oynanış Videosu 

Resmi duyurusu haricinde şimdilik pek bir şey göremediğimiz Assassin’s Creed Jade için yakın bir vakit evvel, oynanış, karakter isimleri ve öteki enteresan ayrıntıların yer aldığı üç dakikaya yakın oynanış görüntüsü sızdırıldı.

M.Ö. 215 yılında, Qin Hanedanlığı’nın kurulmasından kısa bir vakit evvelki bir vakitte geçecek. Bu, Qin Devleti’nin komşu devletleri topraklarına katarak zafere ulaştığı Savaşan Devletler Çağı devrinin bitiminden sonra kurulan birinci birleşik hanedanlık oluyor ve M.Ö. 221 yılında kurulmuştu.

Videoda, Hiung-nu uzunluğuna karşı tamamlamaya çalışacağımız bir Qin senaryo misyonunu görüyoruz. Bölgemizi genişlettiğimiz senaryo misyonunda, Çin Seddi de ekranımıza geliyor. Meydana gelen savaşta, Hiung-nu askerlerine karşı Yongning köyünü müdafaaya çalışacağız.

Oynanışa baktığımızda ise temel oynanış mekanikleri görünüşe nazaran adeğiştirilmemiş. Seyahat, kapalılık ve oynanış genel olarak serinin özündeki üzere, lakin Çin silahları ve taşınabilir aygıtların denetimleri ile savaşlar daha dinamik hale gelmiş. Ayrıyeten Order of the Ancients da tekrar karşımıza çıkacak. Son üçlemede olduğu üzere mensubu olan bireyleri bulacak, öldürecek ve birliği çökertmeye çalışacağız.

Başa dön tuşu