Apple, Arcade servisine yoğunlaşacak!

Oyun dalının süratli ilerleyişi ile Apple kullanıcılara sunduğu Arcade isimli oyun servisi üzerindeki çalışmalarına sürat verecek.

Apple, Arcade servisine yoğunlaşacak!

Ürün ve aksesuarlarının satışını gerçekleştirdiği Apple Store mağazalarının dizaynlarında değişiklikler yapmaya başlayan Apple, birinci olarak New York’ta bulunan mağazalarının dizaynlarında değişiklikler yaptı. Oyun ve oyunculara yönelik kurulan oyun odaklı yeni standlar epey dikkat çekiyor.

Apple yayınladığı iOS 13 güncellemesi ile birlikte PlayStation 4’ün denetimcisi Dualshock ve Xbox One’ın denetimcisi Bluetooth üzerinden resmi olarak iPhone ve iPad’e bağlanma imkanı sunmuştu. Bu dayanaktan sonra online mağazasında bu denetimcileri satışa sunan Apple, Arcade isimli yeni oyun servisini kullanıcılara sunarak oyun dalında de yer alacağını gösterdi.

Apple‘ın aylık 34,99 TL karşılığında kullanıcılarına sunduğu  Arcade servisinde yüzlerce oyun yer alıyor. Bu oyunların büyük bir kısmı de PS4 ve Xbox One denetimcileri ile oynanabiliyor. Apple’ın da bu yüzden oyun için başka bir stand açması gerekti. Apple Store’larda kademeli olarak Apple Arcade standları kuruluyor.

Apple Arcade standlarında kontrolcülere bağlanmış iPhone ve iPad modellerinin olması dikkat çekiyor. Kullancılar bu alanda Apple Arcade oyunlarını fiziki denetimciler ile deneyimleyebilecek ve dilerlerse Dualshock 4 yahut Xbox One kontrolcüsünü satın alabilecek.

Başa dön tuşu