Twitch’in en çok izlenen oyunları listesi belli oldu

Oyun dünyası yavaş yavaş pandemi öncesi günlerine dönmeye başladı. Call of Duty: Modern Warfare II, God of War Ragnarök, Elden Ring gibi oyunların piyasaya sürülmesiyle birlikte bir anda canlanan pazar, oyunseverlerin yoğun ilgisiyle iyiden iyiye toparlanmaya başladı. Bununla birlikte söz konusu ilgi ünlü platform Twitch’in izlenme sayılarına da yansıyor.

Geçtiğimiz saatlerde yapılan açıklamaya göre The Game Awards 2022’de Yılın En İyi Oyunu kategorisinde aday olan God of War Ragnarök, satış rakamlarında yakaladığı başarıyı Twitch yayınlarına da yansıtmış gibi görünüyor. Gelen son verilere göre şu ana kadar toplam 478.014 kişi tarafından izlenen bu oyun, ulaştığı bu sayı ile en çok izlenen ikinci oyun olmayı başardı. Listenin zirvesindeki isimse The Last of Us Part 2 oldu.

Twitch’in en çok izlenen oyunları listesi belli oldu

2020 yılında PlayStation konsoluna özel olarak sayışa sunulan bu oyun şu ana kadar 508.051 kişi tarafından izlenirken, God of War Ragnarök’ün daha şimdiden listenin ikinci sırasına demir atması, çok yakın bir zamanda birinciliği de eline geçireceğini gösteriyor olabilir.

Listenin üçüncü sırasına baktığımız zaman burada 315.594 kişiyle Ghost of Tsushima oyununu görüyorken, dördüncü sırada ise yine Kratos’un bir macerasını yani God of War 2018’i görüyoruz. 292.083 kişi tarafından izlenen bu oyunu takip eden ve ilk 5 listemizin son sırasında bulunan isimse 291.098 kişiyle Death Stranding oluyor.

Başa dön tuşu