Sons of the Forest Bu Ay Çıkıyor!

Dört yıldır sabırsızlıkla beklediğimiz Sons of the Forest, bu ay içerisinde yayınlanacak. Ne var ki geliştirici, olası bir başka erteleme yerine Erken Erişim versiyonunu duyurdu. Yani işin içine oyuncu topluluğu da dahil olacak. Peki bahsi geçen versiyon ne zaman çıkacak? Detaylar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: The Last of Us Part 1’in PC Versiyonu Ertelendi


2014 yılında çıkmış olan The Forest, kısa sürede büyük bir ilgi odağı olmuştu. Youtube kullanıcılarının kooperatif olarak birbirleriyle de oynamaları neticesinde eğlenceli anların bol bol yaşandığı, keşfin, inşanın ve üretimin büyük önem arz ettiği hayatta kalma-korku oyunu için devam niteliği taşıyan Sons of the Forest geliştiriliyor. 2019 yılında duyurulmuş olan yeni oyun, pek çok kez ertelenerek bu yıla kalmıştı.

Sons of the Forest Ne Zaman Çıkıyor?

Son olarak bu aya kaldığı belirtilen Sons of the Forest için belli ki bir başka erteleme daha söz konusu olacaktı. Ancak Endnight Games, bunun önüne geçebilmek için Steam üzerinden 23 Şubat 2023 Perşembe günü yayınlanacak Erken Erişim versiyonu duyurusunda bulundu.

Daha önceden de söylendiği gibi geliştirici, ortaya koyacakları en büyük ve en karmaşık oyun haline geldiğinden dolayı daha fazla eşya, daha fazla mekanik, oynanış dengelemesi ve buna benzer pek çok şeyi eklemeyi istiyor. Bu bağlamda, çıkış tarihini bir kez daha ertelemek yerine, oyuncu topluluğunu da geliştirilme aşamasına dahil etmeye karar vermiş. Yani oyuncular ile yakın iletişimde olunarak, olası öneriler, yapılacak geri dönüşler ve rapor edilecek teknik hatalar ile nihai şeklin daha sağlıklı bir şekilde verilmesi sağlanacak.

Benzer bir durum The Forest için de uygulanmış ve 2014 yılındaki çıkışı öncesinde olabilecek en iyi deneyim oyuncuların beğenisine sunulmuştu. Haliyle, Endnight Games stüdyosunun bu kararı da son derece yerine oldu diyebiliriz.

The Forest gibi Sons of the Forest da büyük önem arz eden üretim ve inşa dinamikleri ile karşımıza çıkacak iken, yeni inşa seçeneklerimiz de olacak. Farklı düşman türleri ve bu bağlamda da yakın dövüş sistemi biraz daha ön planca olacak iken, kullanabileceğimiz birkaç ateşli silahın olacağını söylemeden geçmeyelim. Ayrıca devam oyununun keşif yapmayı seven oyuncuları fazlasıyla mutlu edeceği de söylenmişti.

Başa dön tuşu