Epic Games, Türk oyun geliştiricilerine ödeme yapmayacak

Epic Games, Türk geliştiricilere ödeme yapmayı bırakacağını duyurdu. Şirketin bu skandal kararının arkasında PayPal gibi uluslararası dev ödeme sistemlerinin Türkiye’de hizmet vermemesi bulunuyor. Peki Steam üzerinden nasıl ödeme alınıyor?

Epic Games, Türkiye’deki oyun geliştiricilerini doğrudan ilgilendiren bir açıklamada bulundu. Geliştiricilere gönderilen e-postada yer alan açıklamaya göre Türk geliştiriciler, artık Epic Games üzerinden ödeme alamayacaklar. Halihazırda ödeme hakkı olan geliştiriciler ise sadece 100 dolar ve üzeri bakiyeler için son kez ödeme alacaklar. Peki Epic Games, neden böyle bir skandal karar aldı?

Aslına bakacak olursak alınan kararın Epic Games ile pek de ilgisi yok. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre PayPal gibi uluslararası hizmet sağlayıcıların Türkiye’de bulunmaması, ödemelerde sorunlar yaşanmasına neden oldu. Hal böyle olunca da Türk geliştiriciler için ödemelerin kapatılmasına karar verildi. Epic Games, 100 dolar ve üzerinde bakiyesi olan Türk geliştiriciler için 15 Ağustos itibarıyla ödeme yapmaya başlayacağını, bu ödemelerin nasıl yapılacağını ise yine bir e-posta ile açıklayacağını duyurdu.

İşte Epic Games’in geliştiricilere gönderdiği e-posta:

Başa dön tuşu