Alice: Madness Returns Steam’den Yine Kaldırıldı (Güncel)

GÜNCELLEME: Birkaç günlük yokluğun akabinde, Alice: Madness Returns Steam mağazasına bugün prestijiyle geri döndü. Şubat ayındaki dönüşünün akabinde 149 TL’ye satılmakta olan oyun, şu anda 129 TL fiyat etiketine sahip.

***

Alice: Madness Returns Steam mağazasına bir kere daha veda etti. Lakin bu kez fazla uzun sürmeyecekmiş üzere görünüyor. Pekala Alice hanımın macerasının anlatıldığı oyun, niçin kaldırıldı? Ayrıntılar haberimizde.

Devam oyunu, Rogue Entertainment stüdyosu tarafından geliştirilen ve Electronic Arts yayıncılığında 2000 yılında satışa sunulan American McGee’s Alice için bir devam niteliğindeydi. Birinci oyunda yaşanan olayların akabinde birkaç yıl psikiyatri kliniğinde tedavi gören ana karakterimiz Alice, Mükemmeller Diyarı’na geri çekiliyor ve olaylar da böylelikle başlıyordu.

Oyunun 2011 yılındaki çıkışından beş yıl sonra, yani 2016 yılında, DRM meseleleri yüzünden Steam mağazasından kaldırılmıştı. Şubat ayı içerisinde ise sevindirici bir gelişme yaşanmış ve Alice: Madness Returns, Steam üzerinden tekrar satışa sunulmuştu. Ne var ki bu süreç fazla devam edemedi ve oyun, mağazaya yine veda etti. Şu anda da yayıncının talebi doğrultusunda, satışın durdurulduğuna dair bir ibare görünüyor.

Alice: Madness Returns Steam’den Neden Kaldırıldı?

Her ne kadar son hadiseden ötürü kullanıcılar Amerika menşeli yayıncıyı suçlamış olsalar da, bu kez sorunun kaynağında Spicy Horse tarafından geliştirilmiş olan aksiyon-rol yapma oyunu Akaneiro: Demon Hunters oyununun olduğu söyleniyor. Amerikan McGee tarafından Twitter üzerinden yapılan paylaşıma nazaran, bozuk olan Akaneiro: Demon Hunters Steam mağazasından kaldırılmaya çalışılır iken öbür tüm Spicy Horse oyunları da kaldırılmış. Sorunun çözülebilmesi için Takviye kısmına ulaşılmış olduğu da söylenenler ortasında.

Sizin de gördüğünüz üzere, Alice: Madness Returns kim vurduya gitmiş. Lakin sorunun çözülmesi ile geri dönüş yapacağı ortada. Yani mağazaya fazla uzak olmayan bir vakitte geri döneceği iddia ediliyor. Şayet Steam için fazla beklemeyi istemezseniz, oyunun halihazırda Game Pass servisindeki EA Play kütüphanesinde ve Origin mağazasında 139.99TL fiyat etiketiyle bulunduğunu da hatırlatamadan geçmeyelim.

Başa dön tuşu