Guild Wars 2 Sonunda Steam’e de Geliyor!

Büyük bir merak konusu olan Guild Wars 2 oyununun Steam mağazasına geliş tarihi en nihayetinde ortaya çıktı. Büyük buluşma, önümüzdeki hafta içerisinde gerçekleşecek. Pekala hangi günde? Ayrıntısı haberimizde.

Geliştiriciliği ArenaNet ve Yayıncılığı NCSOFT tarafından yapılan devasa çok oyunculu rol yapma oyunu için 2020’de yapılan açıklamayla, birebir yılın Kasım ayı içerisinde Steam kullanıcıları buluşturulacağı müjdelenmişti.

Guild Wars 2 Ne Vakit Steam Mağazasına Gelecek?

Aradan geçen yaklaşık iki yıllık müddet boyunca yapılan performans testlerinin ve oyuncu tecrübesinin iyileştirilebilmesi için yapılmış olan değişikliklerinin akabinde, bugün yapılan yeni duyuru ile oyunun Steam mağazasına geliş tarihi 23 Ağustos 2022 olarak resmiyet kazandı.

Ana oyunun bütünüyle fiyatsız olacak olmasının ve abonelik fiyatının gerekmemesinin yanı sıra, ArenaNet tarafından verilen bilgi ile Complete Collection paketi de kullanıcıların beğenisine sunulacak. Şimdilik Türk Lirası karşılığı muhakkak olmayan bu paket, bütün Guild Wars 2 tecrübesini tek bir pakette topluyor ve içeriğinde ise üç genişletme paketi ve beş kısımlık Living World kıssası bulunacak.

Duyuru ile ilgili olarak bir açıklamada bulunan NCSOFT West Pazarlamadan Sorumlu Lider Yardımcısı Kendall Boyd, oyunun Steam mağazasındaki çıkışı sonrasında, şimdi Guild Wars 2’yi deneyimleyememiş olan oyuncuların en fantastik evrenlerinden birisine dalış yapacakları istikametinde epeyce savlı bir açıklamada bulundu.

Guild Wars 2 Sistem Gereksinimi

En Düşük Gereksinim

  • İşletim Sistemi: Windows 7 (64-bit)
  • İşlemci: Intel Core 2 Quad 2.4 GHz Core i3, AMD Athlon 64 X2 yahut daha iyisi
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 8800GTS / ATI Radeon HD 2900 XT
  • DirectX: Sürüm 9.0
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan
Başa dön tuşu