Yeni vergiler geldi. Zamlara hazır olun!

Son günlerde yaşanan koronavirüs kaynaklı iktisadın yavaşlaması beraberinde yeni vergileri getirdi. Buna nazaran ortalarında tripod ve oyun aletlerinin de olduğu onlarca farklı kalemde esere yüzde 30 ek gümrük vergisi getirildi. Buna nazaran yeni vergi Eylül ayına kadar uygulanacak. Sonrasında bu vergi oranı yüzde 25’e düşecek. 

Yeni vergiler geldi. Artırımlara hazır olun!

Altından ve değerli taşlardan mücevherat, buzdolabı ve derin dondurucular, bulaşık makineleri, çamaşır makineleri, split klimalar, ocak ve yemek pişirme aygıtları, su filtreleri, turbo kompresörler, motor modülleri, golf arabası, mensucat açma sarma makineleri, çeşitli el ve ziraat aletler, metalden eşyalar, alçıdan inşaat gereçleri, ahşap kapı ve pencereler, prefabrik yapılar, demir-çelikten teller, halatlar, kablolar, zincirler, bakırdan teller, kablolar ve halatlar, yer kaplama ve döşemeleri, yapışkan bantlar, kauçuk levhalar, vakit denetim aygıtları, müzik aletleri, oyun aletleri, kayaklar ve spor gereçleri, kilitler, menteşeler, makaslar, fırçalar, fermuarlar, çakmaklar, hijyenik eserler, tripodlar. 

Oyun aletleri ‘Oyun Konsolu’ mu?

Açıklamada oyun aletleri olarak tanımlanan eserlerin oyun konsolu mu olduğu şimdi net değil. Kısa mühlet evvel zati oyun konsollarından alınan vergi Ekim ayına kadar yüzde 50 oranında artırılmıştı. 

Başa dön tuşu