Direkt PS5’ten Discord Sohbetlerine Katılma Özelliği Geliyor

Sony, PlayStation 5’in Discord desteğini nihayet iyileştireceğini açıkladı. Artık direkt olarak konsoldan sesli sohbetlere katılmak mümkün olacak.

Sony, bugün arkadaşlarıyla oyun oynamayı seven PlayStation 5 sahiplerini çok sevindirecek bir duyuru yaptı. Şirket, yakında PS5 kullanıcılarının direkt olarak konsollarından Discord sesli sohbetlerine katılmasını sağlayacak.

Şirket, Discord’u aslında geçen yıl konsola entegre etmişti. Ancak bu destek, mobil veya PC’deki Discord uygulamasını kullanarak çağrıyı manuel olarak konsola aktarmanız gerektiriyordu. Yeni güncelleme, bu ihtiyacı ortadan kaldırarak sadece PS5’ten katılmanızı sağlıyor.

Önümüzdeki haftalarda çıkış yapacak

Dİscord’u doğrudan PS5’e entegre eden yenilik, önümüzdeki haftalarda ilk olarak Japonya ve Asya genelinde çıkış yapmaya başlayacak. Sonrasında ise Avrupa, Avustralya, Yeni Zelanda, Orta Doğu, ABD ve Kanada olmak üzere tüm dünyaya gelecek.

Yani şu anda mevcut değil. Kullanmak için birkaç hafta beklemeniz gerekebilir. Özellik çıktığında kullanmak için PS5’inizi son sistem yazılımına güncellemeniz yeterli olacak. Ayrıca PlayStation Network hesabınızın Discord hesabına bağlı olması gerekeceğini de belirtelim.

Güncelleme, PS5’i Discord deneyiminde Xbox ile aynı seviyeye getirecek. Microsoft, Xbox’ta geçtiğimiz yıllarda benzer bir özelliği getirmişti.

PS5’ten Discord sesli sohbetlere nasıl katılacaksınız?

Kaynak :
https://blog.playstation.com/2024/06/13/ps5-players-will-soon-be-able-to-join-discord-voice-chat-directly-from-their-console/

Başa dön tuşu