Yeni Street Fighter 6 Fragmanı ile Karakter Kadrosu Belli Oldu

Tokyo Game Show 2022 fuarı sırasında yayınlanan yeni Street Fighter 6 fragmanı ile karakter kadrosu ortaya çıktı. Birinci etapta bizleri, aşina olduğumuz yüzler dahil toplamda on sekiz kadar karakter bekleyecek. Ayrıntılar haberimizde.

Street Fighter serisinin yeni oyunu, Şubat ayında yayınlanan kısa bir tanıtım görüntüsü ile duyurulmuştu. 2023 yılında satışa sunulması beklenen Street Fighter 6, PC (Steam), PlayStation 4, PlayStation 5 ve Xbox Series için geliştiriliyor.

Yeni Street Fighter 6 Fragmanı, Oyundaki Karakterleri Gösteriyor

Kadroya katılacağını öğrendiğimiz karakterler ile ilgili yapılan açıklamaların akabinde, Tokyo Game Show 2022 sırasında yayınlanan ve duvar resmi konsepti ile güzel bir sunumu olan fragman ile yeni oyundaki karakterlerin listesi de ortaya çıktı: Luke, Jamie, Manon, Kimberly, Marisa, Lily, JP, Heyet, Dee Jay, Cammy, Ryu, E. Honda, Blanka, Guile, Ken, Chun-Li, Zangief ve Dhalsim.

Her ne kadar listede on sekiz karakter olsa da, evvelki Street Fighter oyunlarında olduğu üzere çıkacak olan farklı farklı sürümler ile takımın hayli genişleyeceğine kuşku yok. Üstüne üstlük, kendi karakterinizi oluşturabileceğiniz bir de World Tour modunun olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Öte yandan, 7 – 10 Ekim 2022 tarihleri arasında bir kapalı beta testi duyurusu gerçekleştirilmişti. Karakter ve Battle Hub kısmında kullanabileceğiniz avatarınızı oluşturma özelliklerini ve çeşitli modları deneyebileceğiniz, hem olağan hem de sıralamaları dövüşler yapabileceğiniz test, PC (Steam), PlayStation 5 ve Xbox Series üzerinde gerçekleştirilecek. Kaydınızı da kullandığınız sistem üzerinden oluşturabileceksiniz.

Şimdilik net bir çıkış tarihi bulunmayan Street Fighter 6 oyununda, Arcade Mode, çevrimiçi müsabakalar, Training Mode, mahallî karşılıklı dövüşler ve birçoklarını bir ortaya getiren Fighting Ground, bir efsane olma yolunda ilerleyeceğiniz ana senaryo modu olacak World Tour ve Battle Hub ise dünya genelindeki oyuncuların birbirleri ile irtibat kurabilecekleri ve etkileşime girebilecekleri bir mod bulunacak. Bununla birlikte, kendi içinde beşe ayrılan ve Gauge kullanarak hem ataklarınızı hem savunmanızı geliştirebileceğiniz beş farklı teknik kullanmanıza imkan tanıyacak bir Drive System özelliği de olacak.

Oyundaki en enteresan özellik ise gerçek vakitli anlatımcı olacak. On üç farklı lisanda altyazı ile desteklenecek olan bu özellikte, tanınan FGC (Dövüş Oyunu Topluluğu) spikerleri Vicious ve Aru tarafından gerçek bir turnuva üzere anlık olarak ekranda olup bitenler bizlere anlatılacaklar.

Başa dön tuşu