Yeni PlayStation VR2 Fragmanı Yayınlandı

Sabırsızlıkla beklediğimiz yeni sanal gerçeklik aygıtı, 2023 yılının başlarında satışa sunulacak. Şimdilik net bir tarih verilmemiş olsa da, Şubat yahut Mart ayının hedeflendiğine dair söylentiler var. Bugün, Japon teknoloji devi tarafından yeni PlayStation VR2 fragmanı yayınlandı.

CES 2022 sırasında yapılan duyurudan bu vakte kadar verilen bilgilerle, nasıl bir sanal gerçeklik aygıtı ile buluşacağımız konusunda fikir sahibi olmuştuk. Devam eden tanıtımlar kapsamında, bugün Sony Interactive Entertainment tarafından yeni PlayStation VR2 fragmanı da yayınlandı.

Yeni PlayStation VR2 Fragmanı, Aygıtın Özelliklerini Gösteriyor

İki dakika civarı uzunluğa sahip olan fragmanda, dokunsal geri bildirim ve uyumsal tetikleyici dayanağı sunan yeni denetimler, 4K çözünürlük takviyesi, göz takibi özelliği, 110 derecelik görüş alanı ve üç boyutlu ses üzere teknik özelliklerin Horizon Call of the Mountain, Firewall Ultra, No Man’s Sky ve Resident Evil Village oyunları üzerinden tanıtımı ekranımıza geliyor.

Yakın bir vakit evvel Platform Tecrübesi Lider Yardımcısı Hideaki Nishino tarafından geriye uyumlu olmayacağı söylenen PlayStation VR2, Gerisinden Bakma Açısı, oynarken kendinizi kayda alabilme, oyun alanının özelleştirilebilmesi ve sanal gerçeklik ile sinema olmak üzere iki farklı mod dayanağı sunacak.

En az yirmi büyük birinci ve üçüncü parti oyunun birinci günden oyuncuların beğenisine sunulacağı da doğrulanmıştı. Bunların başında Horizon: Zero Dawn ve Forbidden West dünyasında geçecek olan Horizon Call of the Mountain var iken, Samurai Slaughter House, Low-Fi, Runner, Firmament ve Among Us öbür isimler olacaklar.

Bunların yanı sıra Fast Travel Games (Apex Construct), First Contact Entertainment (Firewall: Zero Hour), nDreams (Ghostbusters VR) ve Coatsink Software (Gang Beasts) stüdyolarının da halihazırda oyun geliştirme evresinde oldukları duyurulmuştu.

Başa dön tuşu