Yeni Naughty Dog Oyunları Ne Zaman Duyurulacak?

Merakla yeni Naughty Dog oyunları ne vakit duyurulacak diye bekliyoruz. Her ne kadar eş lider Neil Druckmann hayli sabırsız olsa da, geçmişteki tecrübelerinden ötürü oldukça ihtiyatlı davranacaklarını lisana getiriyor. O denli ki, duyurular yapıldığı gün ile çıkış günü ortasında fazla bir vakit olmayacakmış. Ayrıntılar haberimizde.

Son olarak The Last of Us Part 1 ile karşımıza çıkan Naughty Dog stüdyosunun sıradaki projelerini büyük bir merakla bekliyoruz. Halihazırda geliştirilme kademesinde olduğunu bildiğimiz çok oyunculu The Last of Us var.

Bu oyunun haricinde, bir müddet evvel tam olarak geliştirilme basamağında geçildiği söylenen The Last of Us Part 3 ve eski çağlarda geçecek olan fantastik temalı oyun da listede yer alıyor. Her şey düzgün, hoş ve beğenilen da, geliştirici stüdyo tarafından duyurular ne vakit yapılacak?

Yeni Naughty Dog Oyunları Ne Vakit Geliyor?

Bildiğiniz üzere Naughty Dog eş lideri Neil Druckmann, üzerinde çalıştıkları oyunları duyurmak için oldukça sabırsız olduğunu birçok defa lisana getirmişti. ComicBook.com tarafından yapılan bir röportajda konuşan Druckmann tarafından söylenene bakılırsa, duyuru günü ile çıkış günü ortasındaki mühlet mümkün olabildiğince kapatılmak isteniyor. Başka bir deyişle, projelerin duyurularının net tarihin belirlendiği ve rastgele bir ertelemeye gerek duyulmayacak vakitte yapılacağı sonucunu çıkartabiliriz.

“Haklısınız, Uncharted 4 ve The Last of Us Part 2’yi evvelden duyurduk. Lakin bu aslında kimi vakit stüdyoda yaşadığımız az biraz iş-hayat istikrarı meselelerine yol açtı. Duyuruyu birazcık erteleyerek, programımız ile oynayabilirdik. Ve artık üretime nasıl yaklaşacağımız konusunda daha bilinçliyiz. Yani çok oyunculu The Last of Us ve bizi bir oldukça heyecanlandırdığının ötesinde bir şey söylemeyeceğim öbür bir projemiz daha var.”

Görünüşe nazaran bu yeni yaklaşım, beklentileri yönetim etmeye yardım edecek ve geliştiriciler için çalışma şartlarının zorlaşmasının önüne geçecekmiş üzere görünüyor. Hatırlayacağınız üzere The Last of Us Part 2 ile ilgili böylesi bir durum sonradan açığa çıkmış ve büyük reaksiyon çekmişti. Naughty Dog da benzeri bir durumun tekrar yaşanmasını istemiyor.

Son olarak, Naughty Dog eş lideri Neil Druckmann, çok oyunculu proje dışında, öteki bir The Last of Us oyunu üzerinde çalışmayı istediğini yineledi. Hatırlayacağınız üzere 2021 yılının Nisan ayında Script Apart tarafındna gerçekleştirilen bir podcast yayınında, Druckman tarafından Part 3 için öykü taslağının Ortak Müellif Halley Gross ile oluşturulduğu söylenmişti. Yakın bir vakit evvel The Hollywood Reporter ile yaptığı röportaj sırasında da “Sanırım anlatılacak daha fazla kıssa var.” yorumunda bulundu. Bakalım gelişmeler ne istikamette olacak?

Başa dön tuşu