Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse Bütün Platformlara Geliyor

Fatal Frame: Maiden of Black Water sonrasında Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse da bütün platformların yolunu tutmaya hazırlanıyor. Her ne kadar net bir tarih verilmemiş olsa da, fazla bir mühlet beklemeyecekmişiz üzere görünüyor. Ayrıntılar haberimizde.


İlginiz Çekebilir: It Takes Two da Switch için Geliyor


Uzun müddettir sessizliğini koruyor olsa da, Fatal Frame (Avrupa bölgesinde Project Zero olarak biliniyor) serisi kaygı oyunları ortasında kıymetli bir yere sahiptir. Birinci üç oyun PlayStation 2 ve Xbox platformlarına çıksa da, son üç oyun ise Nintendo konsollarına özel kalmıştı.

Ne var ki, altı yıllık bir sessizliğin akabinde, Fatal Frame: Maiden of Black Water Ekim ayı içerisinde PC (Steam), PlayStation 4, PlayStation 5, Switch, Xbox One ve Xbox Series için de satışa sunulmuştu. Hal bu türlü olunca, serinin evvelki oyunları için de bu türlü bir planın olup olmadığı merak edilmiş ve Koei Tecmo da açık bir kapı bırakmıştı.

Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse, Wii Özelinden Kurtuluyor

Bugün o açık kapıdan bir oyun daha girdi ve Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse de PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Switch, Xbox One ve Xbox Series için geliyor. Şimdilik net bir tarih verilmemiş olsa da, 2023 yılının başları üzere satışa sunulacağı söyleniyor. Bu da muhtemelen Ocak yahut Şubat ayları olabilir.

Serinin dördüncü oyunu, 2008 yılında Wii kullanıcıları ile buluşmuştu. Hayali Rougetsu Island’da geçen oyunun kıssası, Ruka Minazuki karakterinin etrafında dönüyor. Bilinmeyen bir sebep ile adada esir tutulmuş olan Ruka, kurtarılmasının üzerinden yıllar geçmiş olmasına karşın hafıza kayıpları yaşamaktadır. Beraberindeki iki kız ile adaya dönen karakterimiz, esir tutulmasının ardındaki gerçeğin peşine düşüyor ve kaygı dolu macera da böylelikle başlamış oluyor.

Orijinal üçlemeye nazaran Maiden of Black Water ile seride farklılık gösteren bir öteki oyun olan Mask of the Lunar Eclipse, PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Switch, Xbox One ve Xbox Series platformlarına yeni bir fotoğraf modu, yeni kostümler ve geliştirilmiş görsellik ile çıkışını gerçekleştirecek. Kesin tarih belirlendiği vakit, muhtemelen daha fazla yenilik ile karşılaşabiliriz. Gelişmeleri takipte olacağız.

Başa dön tuşu