Yeni God of War Ragnarök Hikaye Fragmanı Heyecanı Körüklüyor

Dün güç içerisinde sürpriz bir halde duyurulmuş olan yeni State of Play yayınını daha geride bıraktık. Yaklaşık yirmi dakikalık sunumda God of War Ragnarök ile ilgili yeni bir şeyler görmeyi bekliyorduk. Bu beklentimiz de en sonda gerçekleşti, sahiden de muazzam bir formda gerçekleşti. Gelin isterseniz ayrıntılara bir bakalım.

PlayStation 4 ve PlayStation 5 için 9 Kasım 2022 tarihinde satışa sunulması beklenen oyunun fragmanı öncesinde özel tasarım bir DualSense kolu tanıtıldı. Elbette herkes birinci anda “Bu kadar mıydı?” diye düşünür iken, temel kısım ise bunun ardından başladı.

Yeni God of War Ragnarök Kıssa Fragmanını Kaçırmayın

Altyazı seçeneklerinden Türkçe lisanını seçerek izleyebileceğiniz üç dakikalık fragmanın giriş kısmına bakılırsa, Atreus ile Kratos ortasında daha şiddetli tartışmalar görecekmişiz üzere. Esasen 2018 yılında çıkan oyunda Atreus, kendisi ile ilgili gerçekleri öğrenmeye başladıktan sonra babasına karşı daha atarlı masraflı haller sergilemeye başlamıştı. Fragmanda da muhafazaya gereksinimi olmadığı istikametindeki söylemi de buna işaret ediyor. Bununla birlikte annesi üzere ağaçları işaretlediği de görülebiliyor.

Fragmanın ilerleyen kısımlarında Tyr ve Odin de muhakkak noktalarda ekranlarımıza geliyor. Gerçi Odin yüz olarak görmüyor, fakat gerek daha evvelden yapılan açıklamalar gerekse de telaffuzları ile bir evvelki oyunda hakkında önden fikir sahibi olmuştuk ve farklı bir biçimde ele alınacağını da öğrenmiştik.

Oyunun Baba ve Oğul isimli fragmanının sonunda gördüğümüz Fenrir, geçtiğimiz yılın Eylül ayındaki fragman tekrar sonlarında gördüğümüz Angrboda bir defa daha karşımıza çıkıyor iken, kapanıştaki Thor kapışma kısımları ise heyecanı tavana vurduran anlar oldu. Hiç elbet ki birçoğumuz o kapışma anını büyük bir sabırsızlıkla bekliyordur.

Başa dön tuşu