Yeni Final Fantasy 16 Fragmanı Yayınlandı

Square Enix, uzun vakitten sonra, nihayet yeni Final Fantasy 16 fragmanı ile karşımıza çıktı. Kıssaya değinilen bu fragman ile ilgili ayrıntılar haberimizde sizi bekliyor.

Çok oyunculu Final Fantasy XIV için dayanak devam ederken, geliştirilme kademesinde olan birçok Final Fantasy oyunu da var. Final Fantasy 16 da bunlardan bir tanesi. 2021 yılında yapılan açıklama ile COVID-16 kaynaklı sorunlara bağlı olarak ertelenen yeni oyunun, 2023 yılının yaz mevsiminde çıkış yapacağı söylenmişti.

Yeni Final Fantasy 16 Fragmanı, Kıssaya Odaklanıyor

Bir müddettir geri planda kalmış olan Final Fantasy 16 için yeni bir kıssa fragmanı yayınlandı. Ambition (Hırs) ismiyle yayınlanan fragmanda, kökleri serinin başlangıcına kadar kristallere bir kere daha vurgu yapılmış. Solmaları nedeniyle de kıssanın geçtiği Valisthea diyarının yavaş yavaş yok olduğundan ötürü bir kaygının hakim olduğu görebiliyoruz. Esasen kristallerin kutsaması olmadan ömrün mümkün olmadığı da söyleniyor.

Hikayenin geçeceği Valisthea diyarında birçok farklı yerleşim bölgesinin, birkaç krallığın ve her krallığın da kendisine has bir Summon’ının olacağı söylenmişti. Bu sistemin öykü ve oynanış açısından büyük değeri olacak ve Shiva, Ifrit, Bahamut, Ramuh ve Odin üzere değerli Summon’ları görebileceğiz.

Final Fantasy 16 Konusu

Valisthea diyarında geçen oyunda, Mothercrystals ismi verilen kristal dağları sayesinde beşerler barış ve refah içerisinde yaşamaktadırlar. Diyar ise Grand Duchy of Rosaria, Holy Empire of Sanbreque, Kingdom of Waloed, Dhalmekian Republic, Iron Kingdom ve Crystalline Dominion olmak üzere altı topluluk tarafından yönetilir iken, Dominants ismi verilen beşerler tarafından denetim edilen Eikons yaratıklarının da oyunun öyküsünde kıymetli bir yeri var.

Konuya nazaran diyarı denetim eden altı topluluk, Blight ismi verilen hastalık nedeniyle birbirleri ile çatışmaya girmenin eşiğindedirler.

Başa dön tuşu