Yeni Street Fighter 6 Karakteri Duyuruldu

Capcom tarafından hafta sonunda yapılan duyuru ile yeni Street Fighter 6 karakteri ortaya çıktı. Ayrıyeten birinci kere Muhteşem Street Figter IV oyununda gördüğümüz Heyet de geri dönüş yapacak. Ayrıntılar haberimizde.

Genelinde EVO olarak bilinen Evolution Championship Series, dövüş oyunlarına odaklı bir açık turnuva aktifliği oluyor. 1996 – 2002 ortasında Battle by the Bay ismiyle, 2000 yılından bu yana da her yıl düzenleniyor.

Geçtiğimiz yıl Sony tarafından satın alınmış olan EVO, 5 – 7 Ağustos 2022 tarihleri ortasında düzenlenmiş ve yeni duyurulara sahne olmuştu. Bunlardan bir tanesi de Street Fighter 6 ile ilgiliydi. Capcom, 2023 yılında PC (Steam), PlayStation 4, PlayStation 5 ve Xbox Series için satışa sunulması beklenen serinin son oyunu için hem yeni bir karakter duyurusunda bulundu, hem de aşina olduğumuz bir ismin de geri dönüş yapacağını müjdeledi.

Yeni Street Fighter 6 Karakteri Kimberly Duyuruldu

Söylenene nazaran Kimberly, takıma katılan yeni isim olacak. Hayli renkli bir kişiliğinin olduğunu gördüğümüz karakterimiz, sevinçli halleri, sevinç hareketleri ve saç tarzı ile dikkat çekiyor. Bununla birlikte, epey seri bir oynanışının olacağını da görebiliyoruz. Rakibini havada yakalayıp da ölümcül inişler yapabilmek için süratli vuruş ve kombo üzere özel yetenekleri var. Bununla birlikte, etkileyici sokak sanatı ile biten Üstün Art’ı için bir kaset çalarının olduğu da gözlerden kaçmıyor.

Öte yandan Juri, birinci olarak Üstün Street Figter IV oyununda karşımıza çıkmıştı. Street Fighter 6 ile hareket tarzında değişim yaşanmış olsa da, hala ziyadesiyle can yaktığına kuşku yok.

Son olarak, Haziran ayının State of Play yayınında verilen yeni ayrıntılar ile tekrar RE Engine ile geliştirilen yeni Street Fighter, Arcade Mode, çevrimiçi müsabakalar, Training Mode, mahallî karşılıklı dövüşler ve birçoklarını bir ortaya getiren Fighting Ground, bir efsane olma yolunda ilerleyeceğiniz ana senaryo modu olacak World Tour ve Battle Hub ise dünya genelindeki oyuncuların birbirleri ile bağlantı kurabilecekleri ve etkileşime girebilecekleri bir mod olacak.

Gerçek vakitli anlatımcı özelliği oldu. On üç farklı lisanda altyazı ile desteklenecek olan bu özellikte, tanınan FGC (Dövüş Oyunu Topluluğu) spikerleri Vicious ve Aru tarafından gerçek bir turnuva üzere anlık olarak ekranda olup bitenler bizlere anlatılacaklar.

Bir başka yenilik ise Drive System olacak. Kendi içinde beşe ayrılan bu özellik kapsamında, Gauge kullanarak hem ataklarınızı hem savunmanızı geliştirebileceğiniz beş farklı teknik kullanmanıza imkan tanıyacak. Impact ile size yapılan saldırıyı karşılamanın üstüne, rakibinize güçlü bir darbe indirebileceksiniz. Parry ile rakibinizin saldırısını savuşturarak Gauge’ı yine doldurabilecek iken, Rush süratli bir formda rakibinize yaklaşmanıza imkan tanıyacak. Reversal ise sizi kuvvetli bir durumdan kurtarmaya yarayacak olan karşı ataklarda bulunmanızı sağlayacak.

Başa dön tuşu