Xbox Konsolları veya Game Pass Abonelikleri İçin Zam Bekleniyor

Xbox konsolları yahut Game Pass abonelikleri için de artırım gündemde. Wall Street Journal etkinliğinde konuşan Microsoft Gaming Üst Yöneticisi Phil Spencer, biz oyunculara haftanın bir öbür makus haberini verdi.


İlginiz Çekebilir: Steam, Dolar Kuru Güncellemesine Gitti ve Son Kale de Düştü!


Bu haftayı bizi üzen bir haber ile açmıştık. Steam tarafında dolar kuru 10 TL olarak güncellenmiş ve başta Valve oyunlardaki fiyat artışları da beraberinde gelmişti. Ne var ki fiyatların artmasına karşılık olarak kur tarafında kimi oynamaların olduğu da gözlemlenmişti. Mesela 60 dolar bedelindeki bir oyunun 600 TL olmasını bekler iken, önerilen fiyatın 510 TL olarak belirlendiğine de denk gelmiştik.

PC tarafında oyuncuların en inançlı kalesinin düşmesinin akabinde, akıllara elbette bir öteki kale olan Game Pass gelmişti. Bildiğiniz üzere, Microsoft yıllardır fiyatlı servisin abonelik fiyatlarını daima tıpkı tutmuştu. Fakat bizleri üzen bir başka haber de Game Pass tarafından geldi.

Xbox Konsolları yahut Game Pass Abonelikleri Zamlanacak

Bu haftanın Wall Street Journal etkinliğinde konuşan Microsoft Gaming Üst Yöneticisi Phil Spencer, tatil periyodunun akabinde makul Xbox eserlerine yahut servislerine artırım yapılacağını inandığını söyledi.

“Bir noktada makul şeylerde fiyatları yükseltmek zorunda olacağımızı düşünüyorum, fakat bu tatil devrine girer iken fiyatları düzenlemenin kıymetli olduğunu düşündük.”

Sizin de gördüğünüz üzere Spencer, genelleme yapmış durumda ve muhakkak bir eser yahut servisten bahsetmiş değil. Fakat varsayımlar konsollar yahut Game Pass abonelik fiyatları açısından bir artışın olabileceği tarafında.

Olası bir Xbox Series artırımı aslında çok da şaşırtan olmayacaktır. Malumunuz lojistik problemler, üretim fiyatlarının artmasına neden oluyor. Sony tarafından Ağustos ayında PlayStation 5 fiyatlarının makul bölgelerde arttırılmasının çabucak akabinde, Microsoft Gaming Üst Yöneticisi Phil Spencer bu türlü bir şeyin o devirde gündemlerinde olmadığını söylemişti. Lakin yakın bir vakitte Xbox cephesinde de misal bir durum ile karşılaşacağız üzere görünüyor.

Eğer Game Pass aboneliğinizi yenilemeyi düşünüyorsanız, şu vakit aslında epey uygun bir vakit diyebiliriz. Yaşanacak yeni gelişmeleri takipte olacağız.

Başa dön tuşu