Konsol fiyatlarına koronavirüs zammı!

Koronavirüs salgınının süratle yayılmasını önlemek için önlemler peşi sıra alındı. Son açıklanan genelgede kentler ortası seyahatler da valilik müsaadesine bağlanmıştı. Ayrıyeten kıyı, park ve piknik yerlerinde koşu, spor ve gibisi aktivitelere de cezai süreç uygulaması başlamıştı. Hal bu türlü olunca halk uygundan düzgüne meskene kapandı.

Konsol fiyatlarına koronavirüs zammı!

Evde vakit geçirmenin en uygun yollarından birisi de oyun oynamak diyebiliriz. Çünkü sağlam bir oyun saatler boyunca sizi konsol başına kitleyebilir.

Koronavirüs yasakları öncesinde ülkemizde PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch fiyatları ulaşılabilir düzeylerdeydi. Ama son günlerde internet üzerinden online olarak satılan konsolların fiyatında kıymetli bir artış gerçekleşti. Bu artışın ortalama olarak 500TL ve üzerinde olduğunu söyleyebiliriz.

Örneğin koronavirüs Türkiye’ye gelmeden evvel Nintendo Switch’in fiyatı 2500 TL civarındaydı. Şimdilerde ise Switch fiyatları 3000 TL’yi bulmuş durumda.

1600 – 1700 TL bandında satılan Switch Lite modelleri ise şu anda 2000 TL’den satılmaya başlamış.

PlayStation 4 tarafında da durum pek farklı değil. Konsolun fiyatı 2000 TL düzeylerine kadar düşmüşken, şimdilerde tekrardan 3000 TL’ye kadar yükselmiş.

Şu anda tekrar en mantıklı seçim 1750TL’lik fiyatıyla Xbox One S All Digital üzere görünüyor. Tabi ki tekrar de tercih oyun severlerin.

Başa dön tuşu