World of Warcraft: Dragonflight hakkında bilmeniz gereken 5 şey

28 Kasım’da Blizzard Entertainment, World of Warcraft: Dragonflight’ı piyasaya sürecek. Heyecan ve merak büyüyor. Yeni macera, beş bölgeli yeni bir kıta olan Dragon Isles’ta geçiyor. Adalar, World of Warcraft lügatında yıllardır varlar, ancak bu, oyuncuların konumu ilk kez keşfetmeleri olacak.

Blizzard ayrıca, oynanabilir yeni bir ırk ve sınıfın tanıtımıyla birlikte bazı temel özelliklerin yenilendiğini de duyurdu. Ejderha Adaları uyanırken ve oyuncular yeni bir macera çağına girmeye hazırlanırken, Blizzard oyunun yeni genişleme paketinde neler olduğunu keşfetmeye yarayacak bir rehber yayınladı.

İşte World of Warcraft: Dragonflight hakkında bilmeniz gereken beş şey:

Dragonflight’in oynanışı neyi merkez alacak?

Ejderha Adaları bir zamanlar ejderha krallığının kalbiydi, ta ki Lejyon’un Azeroth’a saldırılarının sonucu olan ve adaların büyüsünün çoğunu gören Büyük Ayrışma’nın ardından ejderhalar eski vatanlarını geride bırakmak zorunda kalana kadar.

Şimdi Adalar yeniden uyanıyor, bir kez daha elemental büyüyle kabarıyor ve ejderhalar miraslarını geri almaya ve Azeroth’un koruyucuları olarak hak ettikleri yerlerine dönmeye hazırlar. Bununla birlikte, adalar şüphesiz son 10.000 yılda, yeni zorluklar ve ejderhaların atalarının evlerini gerçekten geri alabilmeleri için yüzleşmeleri ve üstesinden gelmeleri gereken eski düşmanların yeniden ortaya çıkmasıyla değişti. Oyuncular Ejderha Adaları’nda maceraya atılırken ejderhalara yardım edecek, eski topraklarını keşfedecek ve uzun zamandır unutulmuş sırları ortaya çıkaracak ve ayrıca Dragonflight’a geri dönen Tuskarr gibi diğer ölümlü ırklarla karşılaşacaklar.

Dragonflight nerede gerçekleşiyor?

Genişleme, keşfedilmemiş bir kıta olan Dragon Isles’ta gerçekleşiyor. 10.000 yıldan uzun süredir saklanan bu yer, adını çok az kişinin duyduğu ve daha da azının gittiği bir yer, yani eski ve yeni oyuncular için keşfedilecek çok şey var.

Dragon Adaları, oyundaki yeni bir hava hareketi biçimi olan Dragonriding için özel olarak tasarlanmış, World of Warcraft genişlemesi için şimdiye kadar yapılmış en büyük kıtadır. Oyuncular yeni bölgelerde göklere çıkacak ve dört ana seviyelendirme bölgesinin her birinde özelleştirilebilir bir ejder bineği kazanacaklar.

Adalar beş bölgeden oluşuyor – dördü tesviye bölgesidir, Yasak Erişim ise Dracthyr Evoker sınıfı için başlangıç bölgesidir. Oyuncular, ilk oyunlarında bölgeler arasında yalnızca sırasıyla ilerleyebilirler:

● The Forbidden Reach (yalnızca Dractyr Evoker sınıfı)

● Uyanan Kıyılar

● Ohn’ahran Ovaları

● Azure Yayılımı

● Taldraszular

Genişlemede hangi yeni karakterler yer alacak?

Genişleme, World of Warcraft’ın ilk oynanabilir ırk ve sınıf kombinasyonu olan Dracthyr adlı yeni bir ejderha ırkını ekleyecek. Oyuncular, bir karakter oluştururken özelleştirilebilen düşmanlarla savaşmak ve engellerin üstesinden gelmek için insansı bir görünüm formu ile draconic bir form arasında geçiş yapabilir.

Dracthyr’e kendi benzersiz oynanabilir sınıfı verilecek: Evoker. Oyuncular bağlılıklarını Horde veya Alliance olarak seçmek zorunda kalacaklar. Evoker’lar iki temel uzmanlığa sahiptir: yıkım ve koruma, yani ateşli nefes saldırıları ile göklerden savaşabilecekleri ve müttefiklerini desteklemek için şifa için büyülü yetenekler kullanabilecekleri anlamına geliyor.

Oyuncular, yepyeni bir başlangıç deneyiminde Dracthyr’in hikayesiyle tanışacak ve Dragon Isles’ı keşfetmeden önce yeni yetenekleri uygulayabilecekler. Dracathyr, 58. seviyeden oyuncular tarafından kullanılabilir.

Yeni özelliklerden bazıları nelerdir?

Dragonflight, oyuncuların yeni büyü ve yetenek kombinasyonları oluşturmasına olanak tanıyan daha karmaşık bir yetenek sistemi sunacak. Ana “sınıf ağacı” sınıfınız için faydalı becerilere sahip olacak, “uzmanlık” ağaçları ise saldırgan veya iyileştirici güçleri artıracak ve mevcut rol performansına odaklanacak ve bulunduğunuz uzmanlığa uyum sağlayacak.

Yeni yetenek ağacı sistemi kapsamında oyuncular, daha önce mümkün olmayan büyü ve yetenek kombinasyonları oluşturabilecekler.

Kullanıcı arayüzü ayrıca 18 yıl içinde ilk büyük yenilemesini alacak ve tasarımı geliştirerek daha çekici, erişilebilir ve ayarlanabilir hale getirecek. Oyuncular, daha büyük bir mini harita ve kolaylık için sağlık çubuğu ile dağınık bir görünüm görmeyi bekleyebilirler. HUD da geliştirildi ve oyuncular artık ekranda kaydedilebilen, düzenlenebilen, kopyalanabilen ve adlandırılabilen seçili öğeleri hareket ettirebilecek.

Peki yeni Dragonflight meslekleri nelerdir?

Dragonflight’ta meslekler, üç ana unsurla birlikte büyük bir revizyondan geçecek:

● Hazırlama emirleri – oyuncuların, kendileri için doğru meslek veya uzmanlığa sahip olmasalar bile, diğer oyunculardan kendileri için bir şeyler yapmalarını istemelerine olanak tanır

● Uzmanlık üretimi – seçilen bir alanın belirli bir alanına odaklanarak daha yüksek kalitede ürünler üretin

● Kalite – hazırlanmış öğelerin kalitesi de güncellendi, yani öğe ne kadar iyi olursa, o kadar kullanışlı olur

World of Warcraft: Dragonflight hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, World of Warcraft web sitesine bakın veya gerçek zamanlı güncellemeler için resmi Twitter’ı takip edin.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu