Yeni Steam İndirimleri Tarihleri Resmiyet Kazandı

Valve tarafından yapılan açıklama ile yeni Steam indirimleri tarihleri ortaya çıktı. Bu yıl içerisinde gerçekleştirilen kıymetli bir değişim ile artık Ay Takvimi Yeni Yılı İndirimi tarihe karışıyor ve yerine İlkbahar İndirimi devri geliyor. Ayrıntılar haberimizde.

Yıl içerisinde Steam üzerinde sayısız indirimler oluyor. Makul yayıncıların oyunlarına ek olarak, çeşitli etkinlikler ve özel günleri kutlamak emeliyle olsun, dönemlik olsun çok çeşitli indirim kampanyaları da düzenleniyor. Haliyle bunlar biz oyuncular için, hele de oyunların artık Valve mağazasında da çok bir formda pahalılaşması karşısında büyük ölçüde değerlendirilebilecek çok sayıda fırsat demek.

Bildiğiniz üzere SteamDB sitesi evvelce bu indirimlerin tarihlerini isabetli bir biçimde evvelden bizlere ulaştırıyor olsa da, Valve tarafından yapılan açıklamayı beklemenin ziyanı yok.

Yeni Steam İndirimleri Tarihleri Açıklandı

Bugün şirket tarafından yapılan açıklama ile önümüzdeki periyotta bizleri bekleyen indirim kampanyalarının tarihleri ortaya çıktı. Resmi sayfa üzerinden yapılan açıklamaya bakılırsa, bu kere bizleri bir de ilkbahar mevsimi bekliyor. Bu esasen Ay Takvimi Yeni Yılı İndirimi iken, Valve tarafından, geliştiricilerin ve yayıncıların da isteğiyle, bir isim değişikliğine gidilmiş ve 2023 yılı ile artık İlkbahar İndirimi olarak karşımıza çıkacakmış.

Bu değişikliğin, Ay Takvimi Yeni Yıl İndirimi devri ile Aralık ayındaki indirim devrinin birbirlerine çok yakın olduğu ve ortaya biraz vakit koymanın da müşteriler için daha uygun olacağı münasebeti ile alındığı söylenmiş. Sonuç olarak, İlkbahar İndirimi’nin de devreye girmesi ile artık dört mevsim indirim bizi bekleyecek. Bu bağlamda, önümüzdeki periyot için belirlenen indirimlerin tarihleri ise şu biçimde:

  • Sonbahar İndirimi: 22 – 29 Kasım 2022
  • Kış İndirimi: 22 Aralık 2022 – 5 Ocak 2023
  • İlkbahar İndirimi: 16 – 23 Mart 2023
Başa dön tuşu