Wolfenstein: Enemy Territory Özel Sunucuları Yeniden Açıldı!

Uzun vakittir kapalı olan Wolfenstein: Enemy Territory özel sunucuları bugün prestijiyle hayata döndü. Şayet nostalji yapmak istiyorduysanız, beklediğiniz vakit gelmiş oldu. Ayrıntılar haberimizde.

Wolfenstein: Enemy Territory, 2003 yılında PC için yayınlanmıştı. İkinci Dünya Savaşı devrinde geçen ve çevrimiçi yahut lokal ağ üzerinden oynanan misyon tabanlı çok oyunculu oyunda oyuncular, Allies (Müttefik) ve Axis (İtilâf) olmak üzere sekizer kişilik iki gruba ayrılıyor ve kendilerine verilen savunma yahut tahribat misyonlarını ikonik Return to Castle Wolfenstein silahlarını da kullanarak yerine getirmeye çalışıyorlardı.

Her ne kadar resmi olarak altı harita ile çıkmış olsa da, oyuncu topluluğu tarafından yüz kadar özel harita da yaratılmıştı. Birçok harita üzerinde hücum pozisyonundaki tarafın hudutlu müddet içerisinde bir dizi amacı yerine getirmesi, savunma tarafının ise buna mani olması bekleniyordu.

Her ne kadar ortada iki düşman küme olsa da, birtakım misyonları tamamlamak için iki kadronun ortak çalışması gerekebiliyordu. Campaign, Objective, Stopwatch ve Last Man Standing ortasından seçilen moda bağlı olarak aksiyon, birebir yahut farklı bir haritada devam ediyordu.

Wolfenstein: Enemy Territory Özel Sunucuları Yine Etkin Oldu

Hatırlayacağınız üzere Nisan ayında, Bethesda.net başlatıcısının kapatılması süreci başladığında, Wolfenstein: Enemy Territory dahil üç oyun Steam mağazasına eklenmişti. Hal bu türlü olunca, oyuncuların başında on dokuz yıllık çok oyunculu oyun için bir geri dönüşün kelam konusu olacağı kanısı oluşmuştu. Bugün ise beklenen müjdeli haber geldi ve klasik çok oyunculu oyun, küllerinden diriltildi.

Konuya ait olarak yapılan duyuruda id Software, “Wolfenstein: Enemy Territory için özel sunucuları geliştirdiğimizi duyurmaktan ötürü heyecanlıyız. Her ne kadar topluluk epey önerdiğimiz çeşitli modlar ve haritalar ile sunucu kurmuş ve kurmaya da devam etmiş olsa da, birçok oyuncunun daha nostaljik bir tecrübe aradığını da anlıyoruz.” yorumunda bulundu ve devam etti: “Bu yüzden, şimdiden itibaren, altı yepyeni harita ile modsuz olarak Enemy Territory Campaign kurallarını kullanan resmi sunucuları bulabileceksiniz! Dünya genelindeki oyuncuların nispeten düşük gecikme ile oynayabilmelerini daha uygun sağlamak için, birçok farklı bölge genelindeki sunucuları kurduk.”

Başa dön tuşu