FIFA’nın Yerine Geçecek EA Sports FC’nin Logosu Paylaşıldı

Electronic Arts, FIFA’nın yerine geçecek EA Sports FC’nin ilk resmi bilgilerini ve logosunu paylaştı. Şirketin futbol oyunlarında yeni markası olacak EA Sports FC hakkında daha fazla detayın temmuz ayında açıklanacağı da eklendi.

Geçtiğimiz yıl oyun dünyasına bomba gibi düşen bir gelişme yaşanmıştı. Electronic Arts ve FIFA’nın anlaşamaması sonucunda futbolseverlerin uzun yıllardır severek oynadığı FIFA serisinin artık bu ismi kullanarak devam etmeyeceği açıklanmıştı. Serinin yeni isminin ve EA’ın FIFA yerine geçecek yeni markasının ise “EA Sports FC” olacağı duyurulmuştu.

EA Sports FC için heyecanlı bekleyiş sürerken bugün Electronic Arts’tan önemli açıklamalar geldi. Oyun devi, EA Sports FC hakkındaki ilk resmi bilgileri paylaşırken yeni markasının logosunu da yayınladı.

7 Nisan itibarıyla tüm dünya liglerinde ismini duyuracak EA Sports FC’nin logosu böyle olacak:

Yepyeni bir futbol vizyonuna imza atmaya hazırlandığını söyleyen şirket, efsane serinin yeni kimliği ve logosunu bizlerle buluşturdu. EA Sports FC’nin 7 Nisan itibarıyla tüm dünya liglerinde 100’den fazla maçta ismini duyuracağı da açıklamalar arasında yer aldı. Futbolseverlerin, Serie A’dan La Liga’ya, Premier League’den Ligue 1’e kadar birçok büyük lig aracılığıyla yeni marka kimliğini duyacağı, yüzlerce takım, marka ve sporcunun da EA Sports FC logosuyla karşımıza çıkacağı da eklendi.

EA, FIFA yerine geçecek yeni marka ile konsol, mobil, çevrimiçi oyunlar ve espor ürünleri aracılığıyla yüz milyonlarca taraftarı birbiriyle etkileşime sokmayı hedeflediğini söylüyor. Ayrıca, EA, buradaki bağlantı üzerinden EA Sports FC heyecanına şimdiden katılmanın mümkün olduğunu da söylüyor.

Yeni logo, oyuncu gösterme ikonunndan pas tekniklerine kadar uzun yıllardır hem futbol oyunlarının hem de sporun kendisinin birçok bölümünde yer alan “üçgen” şeklinden ilham alıyor.

Son olarak Electronic Arts, önümüzdeki temmuz ayında EA Sports FC hakkında daha fazla bilgi verileceğini ekledi.

FIFA, EA’dan Ayrıldıktan Sonraki İlk Futbol Oyununu Duyurdu (Atari’deki Soccer Oyunu Bile Daha İyiydi)

Başa dön tuşu