Warhammer 40.000: Darktide Çıkış Tarihi Ertelendi

Warhammer 40.000: Darktide çıkış tarihi bir sefer daha ertelendi. Çıkışı büyük bir merakla beklenen oyun, yeniden bu yıl içerisinde bizlerle olacak. Pekala aktüel çıkış tarihi ne? Ayrıntılar haberimizde.

Warhammer 40.000: Darktide, 2020 yılının Temmuz ayındaki Xbox Series sunumu sırasında duyurulmuştu. Fatshark tarafından PC ve Xbox Series için hem geliştirilen hem de yayınlanan oyunun öyküsüne nazaran, Tertium kentinde geçerek ve dört bireye kadar kooperatif dayanağı sunacak olan oyunda, Admonition isimli bir tarikat Atoma Prime gezegenini ele geçirmek ve üzerinde yaşayan herkesi ortadan kaldırmak istiyor. Tertium kentinin bahtı ise bize ve müttefiklerimize bağlı olacak.

Warhammer 40.000: Darktide Çıkış Tarihi Yine Ertelendi

Duyurusu sırasında oyunun çıkış tarihi olarak 2021 yılı gösteriliyordu. Ne var ki COVID-19 salgınının geliştirilme sürecinde zorluk çıkartması nedeniyle, birinci olarak bu yılın ilkbahar mevsiminde ve sonrasında da Eylül ayına ertelenmişti. Lakin bu ikisini üçüncü bir erteleme haberi takip etti ve artık 30 Kasım 2022 tarihini beklemek durumunda olacağız.

Oyunun Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamaya nazaran, belirtilen yeni tarihte PC için çıkacak iken Xbox Series versiyonu ise çok kısa bir müddet sonra piyasada olacakmış.

Fatshark Üst Yöneticisi ve Kurucu Ortağı Martin Wahlund, yaptığı açıklama ile erteleme kararı almanın bir geliştiricinin karşılaşacağı hem en sıkıntı hem de heyecan duymadıkları durumlardan birisi olduğunu da belirtmiş. Elde edilen fazladan vakit ile olabilecek en güzel oyunu sunabilmek için ellerinden geleni arkalarına koymayacaklarının kelamını vermişler.

Bu vakte kadar yapılan geri dönüşler için oyunculara takip eden Wahlund, kararlılık, performans ve yerine oturmuş kilit sistemler için düzgünleştirme yapacaklarını da lisana getiriyorlar. Her birinin, olabilecek en düzgün tecrübesi sunması için kritik düzeyde değerliymiş.

Son olarak, yakın vakitte bir dizi teknik test ve beta süreci başlayacakmış. Şayet iştirakte bulunmak isterseniz, resmi sayfa üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz. Ne vakit başlayacağı konusunda rastgele bir tarih verilmiş değil.

Başa dön tuşu