Horizon: Forbidden West için DLC Yayınlanabilir

Görünüşe nazaran, gelecekte Horizon: Forbidden West için bir DLC yayınlanacak. Şimdilik resmi açıklama olmasa da, Lance Reddick tarafından yapılan lakin kısa müddet sonra kaldırılan bir Twitter paylaşımı ile ortaya çıktı. Ayrıntılar haberimizde.

2020 yılının Haziran ayında gerçekleştirilen birinci PlayStation 5 sunumunda duyurulmuş olan Horizon: Forbidden West, Şubat ayında PlayStation 4 ve PlayStation 5 için satışa sunulmuştu. Birinci oyunun altı ay sonrasında geçecek olan yeni oyundaki kıssaya nazaran batıya, uzak gelecekteki Amerika topraklarına yöneliyor ve dünyayı kurtarma gayretimize tam gaz devam etmeye çalışıyorduk.

Guerrilla Games şu anda üçüncü oyun için hazırlıklara başlamış durumda ve Yaratıcı Direktör Mathijs de Jonge, eski dünya ile ilgili işlemek istedikleri kıssaların olduğunu söylemişti. Ne var ki üçüncü oyuna geçiş öncesinde sürpriz bir genişletme paketi yayınlanabilir.

Horizon: Forbidden West için DLC Geliyor Mu?

Oyunda Sylens karakterini canlandıran Lance Reddick, daha sonradan sildiği bir Twitter paylaşımında bulundu. Bu paylaşımda, sahne ardı bir fotoğraf paylaşan Reddick, yorum kısmına da ‘#HorizonForbbiddenWest için bir seans üzerine sıkı çalışıyorum’ biçimde bir not düşmüş.

Görünüşe nazaran Guerrilla Games stüdyosu, Horizon: Forbidden West için öykü odaklı bir genişletme paketi üzerinde çalışıyor. Bu aslında çok da büyük bir sürpriz olmayacaktır. Zira, ana senaryoda açık kapı bırakılan birtakım hususlar vardı ve şimdilik yalnızca bir tezden ibaret olan genişletme paketi de bu açık kapılar ile ilgili olacaktır diye kestirim ediyoruz.

Hatırlayacağınız üzere Horizon: Zero Dawn oyununun çıkışından on ay sonra, The Frozen Wilds ismiyle bir genişletme paketi yayınlanmış ve haritaya The Cut ismiyle yeni bir bölge eklenmişti. Bu bölgede, Banuk kabilesinin hudut topraklarına gidiyor ve yeni bir tehdit ile yüz yüze geliyorduk. Bakalım emsal bir durum Forbidden West için de planlanıyor mu? Gelişmeleri takipte olacağız.

Başa dön tuşu