The Witcher Remake, Oynanışta Köklü Değişiklik Sunacak

Geliştirilme basamağının erken bir safhasında olunan The Witcher Remake hakkında CD Projekt RED, orta ara yeni ayrıntılar sunmaya devam ediyor. Söylenene nazaran, özgün oyunun oynanış manasında da çağdaş bir yorumlaması olacakmış. Yeni ayrıntılar haberimizde.

İlk olarak Canis Majoris kod ismiyle ortaya çıkan The Witcher Remake, Rol Yapma Oyunu tipinde tecrübeli ve bünyesinde ikinci ve üçüncü oyundan tecrübeli isimlerin olduğu Fool’s Theory tarafından Unreal Engine 5 ile geliştiriliyor. Polaris projesi için yaratılmakta olan araçların da kullanılacağı yine üretim ile ilgili yeni ayrıntılar gelmeye devam ediyor.

The Witcher Remake, Üçüncü Oyunun Müsaadeden Gidecekmiş

Finansal yılın üçüncü çeyreğine ait olarak yayınlanan yeni raporda, yepyeni oyunda esaslı bir değişikliğin gerçekleştirileceği belirtilmiş. O denli ki öykü odaklı ve tek kişilik açık dünya rol yapma oyunu olacağı açıklık kazandı.

Raporda kendileri için her şeyin başladığı oyun olduğunu lisana getiren CD Projekt RED, kendileri için çok kıymetli olan The Witcher oyununu yeni jenerasyona uyarlamak için epeyce heyecanlı olduklarını da kelamlarına ekledi.

2007 yılında çıkmış olan The Witcher, üçüncü oyunun bilakis The Witcher 2: Assassins of Kings üzere çizgisel bir ilerleyeşe sahipti ve her birinin içinde zindanların ve mağaraların olduğu farklı haritalar bulunuyordu. Son devirde açık dünya oyunların hayli ilgi gördüğünü göz önünde bulunduracak olursak, alınan bu esaslı değişik kararının alınmış olması beklentileri oldukça arttıracak.

Başa dön tuşu