The Lord of the Rings: Gollum Yeniden Ertelendi!

Daha evvelce de erteleme haberini aldığımız The Lord of the Rings: Gollum tekrar ertelendi. 1 Eylül 2022 tarihinde çıkması beklenen oyunun yeni tarihi şimdilik meçhul, ancak tahminen Aralık ayı içinde bir çıkış kelam konusu olabilir. Ayrıntılar haberimizde.

2019 yılının Mart ayı içerisinde duyurulmuş olan oyun, Deadalic Entertainment tarafından PC (Steam), PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series için geliştiriliyor. Mayıs ayı içerisinde yapılan duyuru ile Nacon yayıncılığında 1 Eylül 2022 tarihinde çıkacağı söylenmişti. Artık bu tarihin rastgele bir geçerliliği kalmadı.

The Lord of the Rings: Gollum için Biraz Daha Bekleyeceğiz

Geliştirici stüdyo tarafından oyunun Twitter hesabı tarafından yapılan paylaşımda, öncelikli olarak oyuncuların sabrına ve dayanağına teşekkür ediliyor ve geliştirici takımın etkileyici bir tecrübe yaşatabilmek için sıkı çalıştığından bahsediliyor.

Devamında ise, topluluğun beklentilerini karşılamak ve J.R.R. Tolkien’in vizyonunu onurlandıracak halde bir öykü anlatmak maksadında olduklarını ve olabilecek en düzgün tecrübenin sunulabilmesi için de çıkış tarihini birkaç ay ileriye taşıdıklarını söylüyorlar. Şimdilik net bir tarih verilmiyorken, bunun için yakın bir gelecekte yapılacak olan öbür duyuru beklememiz gerekiyor.

Aslında bakarsanız, bu erteleme kararı güzel bir gelişme olabilir. Zira, yakın bir vakit evvel gerçekleştirilen Nacon Connect sırasında karşımıza çıkan oyunun görselliği oyuncular tarafından hayli olumsuz tenkit almıştı. Elde edilen birkaç aylık müddet, görsellikle olumlu istikamette güzelleşmeyi beraberinde getirebilir. Gelişmeleri takipte olacağız.

The Lord of the Rings: Gollum Hakkında

J.R.R. Tolkien tarafından yazılan kıssaya sadık kalınacak ve Gollum karakterine dair bilinmeyenlerin anlatılacağı aksiyon oyununda, Kara Kule’deki esaret yıllarından Mirkwood Elfleri’nin yanındaki vakte kadar olan her şeyi öğreneceğiz.

The Lord of the Rings: Gollum, Baş Dizayncı Martin Wilkes tarafından belirtilene nazaran çoğunlukla savaşın olmadığı bir oyun olacak. Yolunuza çıkan düşmanlarınızı silah kullanımı olmayacağı için direkt değil de, dikkatlerini dağıtarak zımnilik yolu ile ortadan kaldırmak durumunda olacaksınız. Bununla birlikte, arkadaşlarınızın yeteneklerinden de faydalanabileceğiniz vakitler da olacak.

Oynanış açısından tarzınızın ve vereceğiniz kararların da Gollum üzerinde bir tesiri bırakacağını söylemeden geçmeyelim. Smeagol ile karşı karşıya geldiği kişilik çatışmasında karanlık tarafın mı yoksa Smeagol’un mu kazanacağına direkt siz karar vereceksiniz.

Başa dön tuşu