The Last of Us Part II oynanış videoları ortaya çıktı!

2013 yılında hayatımıza giren The Last of Us oyunu, çok kısa bir vakit dilimi içerisinde büyük bir hayran kitlesine ulaştı. 2014 yılında PlayStation 4 kullanıcılarına da sunulan oyun, öyküsü ve grafikleri ile ziyadesiyle beğenildi ve devam oyunu beklenilmeye başlandı. Birinci üretimden uzun bir mühlet geçti ve artık oyun tutkunları The Last of Us Part II’yi heyecan ile bekliyor. Pekala fakat Naughty Dog tarafından geliştirilen oyun ne vakit gelecek?

Bu sorunun yanıtını maalesef ki şu an için veremiyoruz. Tüm dünyayı tesiri altına alan koronavirüs pandemisi, teknoloji bölümünü olduğu üzere oyun dünyasını da olumsuz manada etkiledi ve bundan nasibini alanlardan biri de The Last of Us Part II oldu.

The Last of Us Part II oynanış görüntüleri ortaya çıktı!

Naughty Dog tarafından yapılan açıklamada ise kelam konusu üretimin geliştirme etabının neredeyse tamamlandığı ve son ayrıntılar üzerinde uğraşıldığı tabir edildi. Ayrıyeten açıklamanın devamında koronavirüs felaketine değinilerek oyunun tamamlansa bile çabucak çıkamayacağına dikkat çekildi. Bunun temel sebebi olarak ise koronavirüs nedeniyle lojistik manasında yaşanan problemler gösterildi.

Çıkış tarihi konusundaki son gelişmeler bu biçimde iken ikinci oyuna dair birtakım oynanış görüntülerinin gelmesi oyunseverler için teselli oldu. Bahsi geçen görüntülerden birincisine göz attığımızda baş karakter olan Ellie’nin gitar çaldığını görüyoruz. Öteki oynanış görüntüsünde ise tekrar Ellie, at sürüyor.

Başa dön tuşu