Hogwarts Legacy Çıkış Tarihi Açıklandı

Hogwarts Legacy çıkış tarihi sonunda açıklandı. Esasen bu yıl çıkması beklenen oyun için birazcık daha bekleyeceğiz. Zira yeni duyuruya bağlı olarak, Şubat ayını beklememiz gerekecek. Pekala tam tarih ne? Ayrıntısı haberimizde.

2020 yılının Eylül ayındaki PlayStation 5 sunumunda duyurulmuş olan oyun, bizleri 1800’lü yıllardaki Hogwarts kalesine götürecek ve özgün bir öykü sunacak. Büyücülük dünyasını yok etmekle tehdit eden antik bir sırrın anahtarını elinde tutan bir öğrenci rolünde olacağız. Senaryo boyunca yandaşlar edinecek iken, karanlık büyücüler ile savaşacak ve büyücülük dünyasının yazgısına karar vereceğiz.

Geliştirilme basamağına devam edilen oyunun net çıkış tarihi için şimdiye kadar bir açıklama yapılmamış, yalnızca bu yılın son çeyreğine işaret edilmişti. Yeni duyuru ise bir nevi erteleme haberi oldu diyebiliriz.

Hogwarts Legacy Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımla, Avalanche Software tarafından geliştirilmekte oyunun PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series için çıkış tarihi 10 Şubat 2023 olarak açıklandı. Switch versiyonunun ise daha sonraki bir tarihte satışa sunulacakmış.

WB Games Avalanche Twitter hesabı üzerinden yapılan başka bir paylaşımda kamera karşısına geçmiş olan Avalanche Software Topluluk Yöneticisi Chandler Wood, geliştirici grubun oyunu oynamamız için epey heyecanlanıyor olduğunu söylüyorsa. Ne var ki olabilecek en düzgün tecrübenin sunulabilmesi için de biraz daha fazla vakte muhtaçlıkları varmış.

Oyun ile ilgili olarak yapılan resmi açıklamalarda, Hogwarts Legacy’nin yalnızca tek oyunculu tecrübe sunacağı söylenmişti. Yani çevrimiçi modlar yahut kooperatif takviyesi içermeyecek. Bununla birlikte, oyun içi ödeme sistemi de bulunmayacak.

Son olarak, PlayStation 5 versiyonunda Fidelity ve Performance olmak üzere iki farklı grafik modu seçeneğinin yanı sıra, SSD kullanımı ile neredeyse yok denecek kadar kısa yükleme müddetlerinin, üç boyutlu sesin, DualSense kolunun dokunsal geri bildiriminin ve uyumsal tetikleyicilerinin ve çok daha fazlasının destekleneceği de resmi olarak açıklanmıştı.

Başa dön tuşu