The Game Awards, Yeni Bir Kategoriyle Geri Dönecek

The Game Awards, bu yıl ile geri dönüş yapacak. Beraberinde, dağıtılacak mükafatların kategorilerinin ortasında yeni bir eklenti ile. Açıklanan birinci ayrıntılar da haberimizde.

Yılın en çok beklenen ve görüntü oyun bölümündeki muvaffakiyetlerin onurlandırıldığı gösteri, birinci olarak 2014 yılında düzenlenmişti. Sunuculuğu Geoff Keighley tarafından yapılan gösteri sırasında, büyük bombaların patladığı yeni oyun duyuruları yapılır iken, geliştirilme evresindeki oyunlar hakkında da şimdiki bilgileri alıyoruz.

Gelmiş geçmiş en yüksek izlenme sayılarına ulaşılan 2021 edisyonunun akabinde, 8 Aralık 2022 tarihinde Los Angeles kentinden yapılacak canlı yayın ile geri dönüş yapacak. Şahsen Geoff Keighley tarafından yapılan duyuru ile dünya genelindeki Facebook, TikTok, Twitch, Twitter ve Youtube dahil kırktan fazla eş akış servisi üzerinden yayınlanacak ve IMAX tecrübesi de planlanıyor. Bununla birlikte, halka açık bilet satışı da geri dönüş. Ne var ki şu anda hem CDC (Hastalık Denetim ve Korunma Merkezleri) hem de Los Angeles kentinden gelecek olan sıhhat ve güvenlik yönergeleri bekleniyormuş.

Bu yıl ki gösteri ile gecede dağıtılacak olan mükafatların ortasına En Uygun Adaptasyon ismiyle yeni bir kategori daha ekleniyor. Geoff Keighley tarafından verilen ayrıntılara bakılırsa bu yeni kategoride, bir görüntü oyun fikri mülkiyetini sinema sineması, eş akış gösterileri, podcast’ler, romanlar ve çizgi-romanlar dahil tanınan medyaya otantik bir biçimde uyarlarken yapılan yaratıcı çalışma takdir edilecek. Bu yaratıcı çalışma, hem markanın cihanına ve hem de oyunun içeriğine yeni eklemelerin yapılacak olmasını da kapsayacakmış.

The Game Awards 2022 gösterisi hakkındaki daha fazla ayrıntının da önümüzdeki vakit zarfında açıklanacağı söyleniyor. Gelişmeleri takipte olacağız.

Başa dön tuşu